winLand tretíkrát vyhral nad Topoľčanmi

Vydreli víťazstvo. Michalovčania triumfovali o dva góly.
Vydreli víťazstvo. Michalovčania triumfovali o dva góly. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|12. feb 2013 o 00:00

„Žochárov“ porazili Zemplínčania o dva góly, najbližšie ich čaká priamy súboj o druhé miesto v Hlohovci.

MICHALOVCE. Po hodoch prišlo bolenie brucha. Presne toto vystihuje situáciu extraligových michalovských hádzanárov, ktorí v stredu po oduševnenom výkone zdolali slovenského obra zvaného Tatran Prešov o sedem gólov.

Prišiel však piatkový súboj s Topoľčanmi a trápenie od prvej do poslednej minúty. Nakoniec však hráči winLandu vydreli víťazstvo 28:26 a do tabuľky si pripísali ďalšie dva body.

Už od úvodných sekúnd súboja 22. kola Tipos extraligy bolo na zverencoch trénera Ľuboša Hudáka vidieť, že nie sú vo svojej koži.

Až do 19. minúty doťahovali ich náskok a len tesne pred odchodom do šatní si vypracovali trojgólové vedenie.

„Neviem si vysvetliť, prečo sme hrali tak slabo. Možno to bolo tým, že na nás doľahla únava zo stredajšieho náročného zápasu s Prešovom,“ hľadal príčiny nemastného-neslaného výkonu pivot HC winLand Juraj Géci.

„Zle sme bránili, v útoku sme zbrklo zakončovali a nevychádzalo nám takmer nič. Celý zápas sme sa trápili.“

Musia sa poučiť

V druhom polčase boli na koni častejšie Michalovčania, ktorí sa viackrát odpútali od súpera na rozdiel troch gólov, ale ten dokázal manko zakaždým zmazať. V závere ale už sily na vyrovnanie Topoľčanci nemali.

„Vďakabohu za dva vydreté body. Musíme sa z takých zápasov poučiť. Aj keď sme nad týmto súperom už dvakrát v tejto sezóne zvíťazili, vedeli sme, že to nebude ľahký duel a to sa aj potvrdilo,“ skonštatoval rodák z Trebišova, ktorý v metropole Zemplína pôsobí už druhú sezónu.

Po náročnom štarte do jarnej časti sezóny, kedy HC winLand za 9 dní odohral až 4 súťažné zápasy, môže mužstvo počas tohto týždňa načerpať nové sily, ktoré bude potrebovať v dôležitom extraligovom súboji v Hlohovci, kde sa predstaví túto sobotu.

Sily si zmeria s tímom, ktorý má na svojom konte rovnaký počet bodov ako Michalovce.

„Konečne si teraz aspoň trošku oddýchneme. Do Hlohovca pôjdeme s cieľom získať nejaký ten bodík. V prebiehajúcej sezóne sme nad ním ani raz nevyhrali a teraz by sme to chceli konečne zmeniť,“ povedal na záver J. Géci.

HC winLand Michalovce - HK Topoľčany 28:26 (14:11)

Pokutové hody: 3/3 - 5/5. Vylúčení: 6:3.
Rozhodovali: Karlubík, Dvorský – 630 divákov.

HC WINLAND: Bumbera, Popčák, M. Kolpak – Kučer 1, Hruščák 9/3, Regenda 2, Frajkor 2, Sadovij 1, Kocák 2, M. Cibere, Géci 1, Kohút, Gamrát 4, Petrov 3, Tibulevyč 3.

HK: Drápal, Meluš – Greguš, Valent 5, Kopecký 1, Doskočil 2, Masaryk 1, Kľačanský 8/5, Ivanicja 1, Briatka, Kružík 2, Cigáň 6, Ďurček, Halo.