Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Skvelý winLand sfúkol majstra z Prešova

Doma ho zdolal o sedem gólov a pripravil mu druhú ligovú prehru v rade. Zemplínčania dnes opäť na vlastnej pôde.

Obrovská radosť po záverečnom hvizde. Michalovčania prvýkrát porazili prešovský Tatran.Obrovská radosť po záverečnom hvizde. Michalovčania prvýkrát porazili prešovský Tatran. (Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Na siedmy pokus sa im to podarilo! Hádzanári michalovského winLandu prvýkrát od svojho návratu medzi slovenskú elitu dokázali poraziť Tatran Prešov.

Premiérové víťazstvo nad slovenským šampiónom z ostatných šiestich sezón dosiahli v stredajšom predohrávanom súboji 24. kola Tipos extraligy na domácej pôde, keď veľkého favorita zdolali 38:31 (20:12)!

Úvod zápasu vyšiel lepšie Prešovčanom, ktorí rýchlo viedli už 7:3 a zdalo sa, že majú našliapnuté k ďalšej výhre nad východniarskym rivalom.

Prišlo však poľavenie aj zranenie Rábeka a razom boli na koni Michalovčania, ktorých náskok v 27. minúte narástol už na rozdiel 9 gólov.

„Z našej strany to bol výborný zápas. Dokázali sme sa vyrovnať s vysunutou obranou Tatrana. Dávali sme góly, defenzíva pracovala veľmi dobre, aj mne sa výborne chytalo,“ prezradil brankár HC winLand Maroš Kolpak, ktorý podal skvelý výkon a svojich spoluhráčov mnohokrát podržal.

Na otázku, čo pre nich víťazstvo nad Prešovom znamená, odvetil: „Nič extra. Získali sme dva body do tabuľky a to je dôležité.“

Cítili šancu

Zemplínčania vrátili súperovi pohárovú prehru spred týždňa. Už vtedy sa presvedčili, že aj s Tatranom sa dá hrať vyrovnaná partia.

„Na jeho pôde sme dali 30 gólov, čo nie je málo. Vycítili sme šancu, že môžeme majstra konečne poraziť. Vedeli sme, že má silné spojky, tie však nezahrali dobre. Okrem toho nám vyhovovala jeho vysunutá obrana,“ rozhovoril sa ukrajinský kanonier Michaloviec Viačeslav Sadovij, ktorý konto súpera zaťažil 6 gólmi.

Šarišania síce odchádzali do kabín s osemgólovým mankom, ale ani napriek tomu neskladali zbrane. V 42. minúte vycítili šancu, keď znížili už na 22:25.

Na tento stav tréner domácich Ľuboš Hudák zareagoval oddychovým časom. „Zdôrazňoval nám, aby sme sa upokojili, podržali v útoku loptu a v obrane pritvrdili,“ tvrdil V. Sadovij.

Dnes proti Topoľčanom

Triumfom nad Prešovom odčinili Michalovčania nedeľňajšie zaváhanie na ihrisku Nových Zámkov.

„Tam to bolo až do úvodu druhého polčasu všetko v poriadku, ale potom sme nemohli streliť. Vychytal nás brankár,“ pokračovala spojka HC winLand.

Ten sa musí sústrediť už na ďalší majstrovský duel, ktorý ho čaká už dnes. Opäť ho odohrá pred vlastným obecenstvom, keď o 18. hodine privíta Topoľčany, ktorým patrí 7. priečka.

„Bude to ďalší náročný zápas, v súťaži nie je skoro žiadny súper ľahký. Musíme sa na neho poctivo pripraviť a opäť podať zodpovedný výkon,“ dodal V. Sadovij.