Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Sobrance opäť prehrali

Zápasy 9. kola Zemplínskej amatérskej hokejovej ligy odohrali tímy na zimnom štadióne v Michalovciach.

MICHALOVCE. Zápasy 9. kola Zemplínskej amatérskej hokejovej ligy (ZAHL) odohrali tímy v sobotu 29. decembra, resp. 5. januára na zimnom štadióne v Michalovciach.

HC Parchovany – HC Sečovská Polianka 2:7 (1:3, 1:4)

Góly: 1. J. Ferko st. (Ľ. Hazuga), 35. J. Ferko st. (Ľ. Hazuga, Harčar) - 2. Peter Kočan (Kvak), 8. Peter Kočan (Kvak, Pavol Kočan), 24. Mazár (Urban), 28. Peter Kočan (Pavol Kočan, Peter Popaďak), 34. Kvak (Pavol Kočan, Mazár), 42. Kolesár (Závodný), 43. Kolesár (Mazár). Rozhodovali: M. Vall, P. Piovar. Vylúčenia: 4:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 65 divákov.

HC: D. Konečný - Ľ. Hazuga, Marián Hazuga, Harčar, Berecin, Tóth, Hredzák, J. Ferko ml., J. Ferko st., J. Kuriško, P. Kuriško, D. Hazuga, M. Ivančo ml., M. Ivančo st., P. Konečný, Jozef Popaďak.

HC: Soták – Farbar, Peter Popaďak, Pavol Popaďak, Jakubov, Urban, Novakovský, Kolesár, Závodný, Peter Kočan, Pavol Kočan, Gašpar, Mazár, Rendeš, Kvak, Janok, Trella.

Susedské derby prilákalo na štadión mnoho fanúšikov. Už od prvých sekúnd bolo cítiť na ľade mierne napätie a chuť po víťazstve. Lepší začiatok vyšiel Parchovanom, keď už v 48. sekunde prekonal Sotáka najlepší strelec ZAHL Ján Ferko st. Ich radosť však netrvala dlho, pretože o minútu neskôr vsietil vyrovnávajúci gól Peter Kočan po Kvakovej prihrávke. Zápas prebrali v nasledujúcich minútach do svojej réžie hráči Sečovskej Polianky a Parchovany nepustili prakticky do žiadnej šance. V prvej časti hry pridali ešte góly Peter Kočan a Dávid Mazár. Druhá polovica stretnutia sa začala opäť lepšie pre Sečovskú Polianku, v 28. min. sa tretím gólom v zápase mohol pýšiť Peter Kočan, tento raz po akcii s bratom Pavlom a Petrom Popaďakom. V 34. min zvyšoval gólom Kvak po útočnej akcii s Pavlom Kočanom a Dávidom Mazárom. Parchovany sa zmohli iba na pár gólových šancí, v 35. min využil jednu z nich Ján Ferko st., asistovali mu Ľ. Hazuga a Harčar. Sečovská Polianka si zápas užívala a nemala sa kam ponáhľať. Dva góly pridal ešte v záverečných minútach Jozef Kolesár, a Sečovská Polianka sa tak dostala na čelo priebežnej tabuľky ZAHL, práve pred Parchovany.

HC Eagles Sečovce – HC Sobrance 5:3 (2:2, 3:1)

Góly: 15. M. Strelec (R. Gola, T. Kovalovský), 23. B. Strelec (Bančanský), 28. V. Novák (M. Strelec), 30. Šuto (Jakuboc, Tomáš), 46. V. Novák (Šuto) – 4. Červenák (Hanik), 17. Timko (Prada, Jevčík), 36. Prada (Timko, Červenák).

Rozhodovali: R. Piovar, M. Vall. Vylúčenia: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 70 divákov.

HC EAGLES: Trippé - T. Kovalovský, Š. Kovalovský, Tomáš, Jakuboc, B. Strelec, S. Strelec, M. Strelec, V. Novák, Kucik, M. Žula, Barilič, Bančanský, Šuto, Čeľovský, R. Gola.

HC: Barbarič - Kohút, Materna, Blahuta, Harman, Stripaj, Prada, Haník, Mitro, Lörincz, Timko, Čuhanič, Uhrin, Lendáč, Červenák, Jevčík.

Bývalými aktívnymi hráčmi nabitý káder Sečoviec nezaváhal ani v stretnutí proti Sobranciam, i keď práve Červenák zo Sobraniec otvoril v 4. min skóre stretnutia, po prihrávke Hanika. Sečovčania nenechali na seba dlho čakať a vyrovnali v 15. min vďaka M. Strelcovi po útočnej akcii s R. Golom a T. Kovalovským. V 17. min však prišla akcia Sobraniec, spolupráca Pradu s Jevčíkom priniesla gólovú prihrávku pre Timka a ten sa nemýlil – 1:2. V 23. min prekonal Barbariča, nováčika v bránke Sobraniec, B. Strelec, ktorému asistoval pri góle Bančanský. Sečovčania nastúpili do druhej časti hry lepšie ako ich súper, keď v 28. min prekonal Bariliča V. Novák a v 30. min stretnutia skóroval aj Šuto. Sobrance sa nevzdávali, v 36. min vypracovali gólovú šancu pre Pradu Timko s Červenákom. Sečovce však dokázali tesný stav so svoj prospech ustrážiť a potvrdili ho gólom V. Nováka v 46. minúte. Sobrančanom tak ušiel záver stretnutia už po niekoľký raz za sebou.