Viačeslav Sadovij. Strelil 6 gólov. (Autor: ra)
Sportnet|5. feb 2013 o 00:00

Na pôde Štartu prehral o štyri góly, hoci krátko po prestávke viedol už 15:11.

MICHALOVCE. Extraligoví hádzanári Michaloviec zaknihovali v nedeľu druhú porážku v rade.

Najprv v stredu neuspeli vo štvrťfinále Slovenského pohára na ihrisku Tatrana Prešov po výsledku 30:39 a predvčerom ťahali za kratší koniec aj v majstrovskom súboji v Nových Zámkoch, kde prehrali 23:27.

Zverenci lodivoda Ľuboša Hudáka tak mužstvu HC Štart podľahli prvýkrát v tomto ročníku.

Prišli o vedenie

V prvom polčase sa oba tímy striedali vo vedení, raz vyhrávali domáci, potom zase Michalovčania. Tí aj odchádzali do kabín vo vedení o jeden gól. Hneď po prestávke zvýšili svoj náskok na rozdiel štyroch gólov (15:11) a nič nenasvedčovalo tomu, žeby mali za kratší koniec. Domáci však vyrovnali na 18:18 a zakrátko už viedli 22:18. HC winLand sa síce snažil ešte s výsledkom niečo urobiť, ale Novozámčania si náskok udržali a prvýkrát v tomto ročníku zdolali Zemplínčanov.

HC Štart Nové Zámky - HC winLand Michalovce 27:23 (11:12)

Pokutové hody: 6/6 - 3/1. Vylúčení: 8:6.

Rozhodovali: Daňo, Sabol – 400 divákov.

HC ŠTART: Pavlovič, Šuba, Fabián - Monczka 4, Minarovič, R. Horváth, Čačič 9/4, Barus, Pogány, Szapu, Bokol, Sivák 1, Kurka 1/1, T. Stráňovský 3/1, Ivanov 7.

HC WINLAND: Bumbera, Popčák, M. Kolpak - Kučer 1, Hruščák 3, Regenda, Frajkor, Sadovij 6, Kocák 1, M. Cibere, Géci 1, Gamrát 5/1, Petrov 1, Tibulevyč 5.

V stredu s Prešovom

Už zajtra odohrajú Michalovčania ďalšie súťažné stretnutie. Po týždni sa opäť stretnú so slovenským šampiónom z Prešova.

Tentoraz už v Tipos extralige, s Tatranom si totiž predohrajú duel 24. kola súťaže. Zápas sa odohrá v michalovskej Mestskej športovej hale o 18. hodine.