MFK Zemplín skúša Smreka

Opäť v michalovských farbách. Stanislav Smrek (vpravo) je v MFK Zemplín na skusoch. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|31. jan 2013 o 00:00

V súboji druholigistov boli úspešnejší Michalovčania, ktorí zvíťazili 2:1. V stredu si zmerajú sily s Prešovom. Rezervný celok podľahol Trebišovu.

MICHALOVCE. Druholigoví futbalisti Michaloviec odohrali v sobotu prvé prípravné stretnutie na domácej pôde, v ktorom porazili Rimavskú Sobotu najtesnejším rozdielom 2:1 (0:1).

O góly v sieti Gemerčanov sa postarali Kunca a Hamuľak. Doma nastúpila aj štvrtoligová rezerva MFK Zemplín, ktorá podľahla susednému Trebišovu 0:2 (0:0).

Kormidelník A-mužstva Albert Rusnák dal opäť príležitosť takmer všetkým hráčom kádra. Prvá garnitúra v úvodnom dejstve príliš neoslnila, začo bola potrestaná gólom Siheľského.

Po zmene strán po príchode takmer celej novej jedenástky Zemplínčania ožili, mali navrch a v záverečnej štvrťhodine dokázali skóre otočiť. Najprv sa presadil Kunca a po ňom aj Hamuľak.

„Bol to celkom slušný zápas, s ktorým môžem vysloviť spokojnosť, hoci sme sa nevyhli viacerým chybám,“ uviedol lodivod MFK Zemplín, ktorý mal k dispozícii ďalšiu novú tvár, obrancu Stanislava Smreka.

„V prvom polčase nastúpil na poste stopéra, v druhom ako ľavý obranca. Zahral dobre na oboch postoch a môžem ho hodnotiť pozitívne,“ povedal na margo košického odchovanca A. Rusnák.

Smrek už v Michalovciach v minulosti pôsobil, žlto-modré farby obliekal už v sezóne 2006/07. Príležitosť by mal dostať aj v stredajšom súboji proti Prešovu, ktorý sa odohrá o 15. hodine v metropole Zemplína.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 2:1 (0:0)

Góly: 74. D. Kunca, 79. M. Hamuľak - 15. Siheľský.

MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: T. Jenčo - Perez, L. Hruška, Smrek, M. Vanák - T. Sedlák, Kovaľ, Božok, M. Janočko - P. Jurčo, M. Regáli. 2. polčas: T. Jenčo - D. Horňák, Korijkov, Vernon, Smrek - Mukhamedinov, L. Jacko, Podhorin, Gamkrelidze, D. Kunca - M. Hamuľak.

ra

Inkasovali v závere

Hráči B-mužstva si v nedeľu zmerali sily s treťoligovým Slavojom Trebišov, ktorý vedie niekdajší tréner MFK Zemplín Vladimír Rusnák mladší. Súper z vyššej súťaže mal mierne navrch a vypracoval si niekoľko sľubných šancí na skórovanie. Až tri zahodil Kotľar. Ako sa strieľajú góly ukázal v závere striedajúci mladík Bandoľa, ktorý dvakrát prekonal gólmana Brudňaka. Michalovčania odohrajú ďalší zo série prípravných duelov v nedeľu 3. februára o 10. hodine doma proti Giraltovciam.

MFK Zemplín Michalovce B - Slavoj Trebišov 0:2 (0:0)

Góly: 70. a 84. Bandoľa.

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak - L. Apiar, Dargaj, Csörgö, M. Hreha - Kokočák, Pavlov, Mihok, M. Devečka - O. Špilár, Gaňo.