Derby bolo jednoznačnou záležitosťou Dukly

V derby dominovala Dukla. Pred brankárom Gašparovičom to neraz horelo.
V derby dominovala Dukla. Pred brankárom Gašparovičom to neraz horelo. (Autor: ra)
Sportnet|10. jan 2013 o 00:00

Trebišovu naložila desiatku, Ľuboš Fajčák strelil hetrik za tri minúty!

MICHALOVCE. Poriadny debakel uštedrili michalovskí hokejisti v zápase 35. kola susedovi z Trebišova, ktorému vyprášili kožuch po výsledku 10:0!

Od prvých sekúnd sa hralo v réžii domácej Dukly, ktorej stačil na rekordné víťazstvo aj priemerný výkon. Vďaka tomuto triumfu si upevnila tretie miesto v tabuľke, Trebišovčania zostali poslední.

Michalovčania, ktorí nastúpili už bez Jaroslava Kmiťa odchádzajúceho do Csikszeredy, odštartovali svoj gólostroj v 11. minúte, keď sa v presilovke presadil obranca Žemba.

„V derby sme od začiatku diktovali tempo hry, dali sme dva rýchle góly, ktoré nám pomohli. Lepšie sa nám potom hralo a korčuľovalo. Potvrdili sme to ďalšími troma gólmi v druhom dejstve a piatimi v záverečnom. Konečne nám to tam začalo padať, lebo predtým v Topoľčanoch nechcelo. Sme spokojní,“ rozhovoril sa dvojgólový strelec Miloš Palovčík.

Pri troške šťastia mohla Dukla vyhrať aj vyšším rozdielom, ale viaceré ďalšie gólové šance nevyužila. „Netreba to preháňať, musíme si góly šetriť aj na nasledujúce zápasy,“ usmieval sa.

Šláger v Senici

Utorkovým vysokým víťazstvom v zemplínskom derby sa zverenci trénera Miroslava Ihnačáka výborne naladili na zajtrajší šláger v Senici, kde ich vyzve aktuálny líder prvoligovej tabuľky.

„Počítame s tým, že tam bude super atmosféra, určite príde vyše 2000 ľudí. Čaká nás dlhá cesta, musíme sa na súpera čo najlepšie pripraviť. Treba ustáť hlavne prvú tretinu, lebo naposledy nám na Záhorí nevyšla. Hoci sme vtedy náskok domácich stiahli, v závere nám chýbali sily. Chceme sa pobiť o dobrý výsledok a priniesť nejaké body,“ uviedol skúsený 35-ročný center.

Okrem vysokej výhry Michaloviec zaujalo v utorok aj čisté konto brankára Tomáša Petra, ktorý za Duklu odchytal v tejto sezóne iba druhý celý zápas, ale predovšetkým bleskurýchly hetrik mladého 20-ročného krídelníka prvej formácie Ľuboša Fajčáka.

Tomu stačili na strelenie troch gólov, ktorými zavŕšil rekordný triumf svojho mužstva, iba tri minúty! S 22 presnými zásahmi najlepší strelec Dukly proti Trebišovu zaznamenal svoj premiérový hetrik v seniorskom tíme.

Naposledy pred 12 rokmi

Susedské derby medzi Michalovcami a Trebišovom už raz dvojciferný výsledok prinieslo. Stalo sa tak ešte 21. novembra 2000, takisto na michalovskom zimnom štadióne padla desiatka, ale vtedy toľko gólov nastrieľali Trebišovčania, ktorí existenčnými problémami zmietanú Duklu vtedy porazili 10:2. Jediný hráč, ktorý nastúpil pred 12 rokmi aj predvčerom, bol útočník Trebišova Richard Miľovčík. Ten vtedy dokonca aj dvakrát skóroval...

Dukla Michalovce – VTJ Trebišov 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)
Góly: 33. Zalužický, 55. Dučai - 24. a 56. R. Miľovčík, 2. M. Liba, 3. B. Barna, 24. Zambori, 26. Š. Rusnák, 31. J. Kanóc, 42. P. Kuzár, 47. Šalata, 57. Martin Baláž, 500 divákov.