Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Ďalšia hokejová bitka o Zemplín je tu

Michalovce doma privítajú Trebišov, s ktorým v tejto sezóne nestratili ešte ani bod.

V derby sa darí hráčom Dukly. Naposledy doma Trebišov zdolali 9:1.V derby sa darí hráčom Dukly. Naposledy doma Trebišov zdolali 9:1. (Zdroj: ra)

Ako dopadne štvrté zemplínske derby dnes?

MICHALOVCE. Hokejoví fanúšikovia v Zemplíne si dnes prídu na svoje. Na programe je totiž štvrté susedské derby medzi HK Dukla Michalovce a HK Trebišov.

V predchádzajúcich troch meraniach síl zakaždým zvíťazili Michalovčania (5:3, 9:1, 4:1), a keďže tí dnes budú mať výhodu domáceho prostredia, očakáva sa aj tentoraz ich víťazstvo.

Favorit je jasný, ale už viackrát sa stalo, že v derby, ktoré zvyčajne nemá favorita, dokázal aj outsider zabodovať.

Séria prehier

Trebišovčania ťahajú sedemzápasovú sériu bez bodového zisku a stále uzatvárajú prvoligovú tabuľku.

Naposledy prehrali dvakrát doma, najprv s Detvou (1:3) a potom aj s Trnavou (2:3). S trnavskými „gladiátormi“ odohrali vyrovnaný duel, v ktorom opäť raz doplatili na zahodené šance.

„V prvej polovici súboja boli lepší hostia, viac korčuľovali a vypracovali si dvojgólový náskok. Potom sa však uspokojili a my sme to využili na vyrovnanie. Mohli sme aj vyhrať, ale nepremenili sme množstvo gólových šancí. Chýba nám šťastie v koncovke a nato doplácame,“ uviedol útočník HK Martin Kovaľ, podľa ktorého v mužstve absentuje skúsený hokejista.

Musia byť disciplinovaní

V metropole Zemplína sa dnes o 17. hodine stretne najlepšia ofenzíva s najhoršou defenzívou. Dukla nastrieľala už 159 gólov, Trebišov inkasoval až 171.

„Michalovčania majú dobre poskladaný káder, ich veľkou oporou je brankár. Musíme si dávať pozor nato, aby sme neboli veľa vylučovaní, pretože Dukla má výborné presilovky,“ uviedol M. Kovaľ, ktorý dnes nastúpi na domácom ľade, keďže je odchovancom michalovského hokeja.

Naposledy na ňom s Trebišovom prehral 1:9. Nemáta ho táto vysoká porážka? „Už som na ňu zabudol. Dúfam, že tentoraz sa nám podarí zabodovať.“

Mohli vyhrať

Michalovskí hokejisti sa v derby budú snažiť odčiniť nedeľňajšiu prehru z Topoľčian. „Žochárom“ podľahli 3:4 po predĺžení. Šancí však mali oveľa viac ako domáce mužstvo, napriek tomu nevyhrali.

„Bolo to veľmi ťažké stretnutie. Pomalšie sme sa rozbiehali, preto sme už v úvode prehrávali 0:2. Dokázali sme však vyrovnať na 2:2 a v závere aj na 3:3, ale v predĺžení mali viac šťastia Topoľčany a rozhodli o svojom triumfe. Škoda, mohli sme tam vyhrať,“ skonštatoval obranca HK Dukla Štefan Rusnák.

V tejto sezóne sú Michalovce proti Trebišovu stopercentní a Š. Rusnák verí, že víťazná tradícia sa zachová aj po dnešku.

„Čaká nás opäť veľké derby, kvalita je jednoznačne na našej strane. Ak sa vyhneme individuálnym chybám, mali by sme bez problémov vyhrať,“ tvrdil 30-ročný popradský rodák a pokračoval: „Aj keď sú Trebišovčania poslední, podcenenie z našej strany nehrozí. Dobrou hrou chceme potešiť našich fanúšikov, ktorí, dúfam, opäť prídu v hojnom počte.“

Odídu, či zostanú?

Cez víkend sa na webovej stránke rumunského klubu HSC Csikszereda objavila informácia, že do ich tímu prichádzajú dvaja hráči Michaloviec, Richard Šechný a Jaroslav Kmiť, ktorí by už v piatok 11. januára mali dokonca odohrať prvý zápas v drese HSC.

Táto správa okamžite dala do pozoru fanúšikov Dukly, ktorí nevedeli, či naozaj dve veľké opory celku odchádzajú, alebo ide iba o mylnú informáciu.

Podľa vedenia HK Dukla sa o dvojicu útočníkov naozaj rumunský klub zaujíma a má o nich záujem.

Kmiť, ktorý má v zmluve klauzulu, že v prípade ponuky zo zahraničia môže kedykoľvek odísť, pravdepodobne aj z Michaloviec odíde, ale Šechný má s Duklou zmluvu až do konca sezóny, a klub by si svoju ikonu chcel udržať aj naďalej. O všetkom sa malo rozhodnúť včera večer...