Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Nedeľa, 26. marec, 2023 | Meniny má Emanuel

Michalovská futbalová Sieň slávy je otvorená

Pribudla do nej osemnásta osobnosť – Štefan Pšenko. Okrem toho pri príležitostí storočnice michalovského futbalu ocenili ďakovnými listami vyše 100 osobností.

Sieň slávy michalovského futbalu. Nachádza sa vo VIP priestoroch futbalového štadióna, otvorili ju pred týždňom v sobotu.Sieň slávy michalovského futbalu. Nachádza sa vo VIP priestoroch futbalového štadióna, otvorili ju pred týždňom v sobotu. (Zdroj: Róbert Andrejov)



MICHALOVCE. Pred týždňom v sobotu sa v Michalovciach uskutočnili ďalšie slávnostné akty pri príležitosti osláv storočnice michalovského futbalu. Po skončení a vyhodnotení 17. ročníka Memoriálu Štefana Nadzama nasledovalo v hoteli Stadio oceňovanie bývalých prezidentov, funkcionárov, zamestnancov, trénerov a hráčov michalovského klubu. Vyše sto osobností dostalo ďakovné listy, ktoré im odovzdali primátor mesta Viliam Zahorčák a výkonný riaditeľ MFK Zemplín Gabriel Hreščák. Po skončení programu sa v oslavách pokračovalo priamo na futbalovom štadióne, kde v polčasovej prestávke druholigového súboja medzi Michalovcami a Dunajskou Stredou (1:0) nasledovalo otvorenie Siene slávy, v ktorej je 18 osobností michalovského futbalu. Sieň slávy sa nachádza vo VIP miestnosti v hlavnej budove MFK Zemplín. Tabule slávnostne odkryli Viliam Zahorčák a predseda predstavenstva MFK Zemplín Igor Šoltinský. Zároveň bol do Siene slávy uvedený ako osemnásty v poradí bývalý tréner Štefan Pšenko.

Prezidenti klubu ocenení za rozvoj futbalu v Michalovciach:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Pado Jaroslav, Dzurjo Dušan, Sabo Július, Varga Štefan, Titko Anton (in memoriam), Vojnik Michal, Mihálik Eduard, Bovan Jaroslav

100 ocenených funkcionárov, zamestnancov, trénerov a hráčov klubu:

Funkcionári a zamestnanci:
Basanda Gabriel (in memoriam), Bielovský Eduard, Bujdoš Jozef, Butkovský Juraj, Bubernák Ladislav, Dragúň Dušan, Ebský Ladislav, Findura Juraj (in memoriam), Kačur Ivan, Kertes Július, Koban Michal (in memoriam), Lomaga Ján, Pilc Ján (in memoriam), Podolec Dušan (in memoriam), Sinčák Ján (in memoriam), Stinič Ján (in memoriam), Sninský Dušan starší, Udvardy Ernest (in memoriam)

Tréneri:
Cina Ján, Koleník Ladislav, Komenda Jaroslav, Lukáč Milan, Marec Jozef, Rusnák Vladimír, Pižňarský Jozef, Sudimák Emil, Škrlík Jozef, Zwinger Ľudovít

SkryťVypnúť reklamu

Hráči:
Adamčík Ján, Babjak Ľuboš, Bakajsa Ervín, Bakajsa Milan, Bakajsa Štefan, Belán Norbert, Benedik Roman, Bindas Ladislav, Capik Milan, Cisár Milan, Čižmár Ľubomír, Čevela Ladislav (in memoriam), Daňko Ondrej, Dojčák Jaroslav, Diňa Pavol, Drábik Michal, Fabián Miroslav, Gajdoščík Ján, Geroč Peter, Gomboš Jaroslav, Gubík Štefan, Gyömbér Štefan, Harbuľák Ján, Hollý Jozef, Holický Ivan, Hrinda Marián, Chvostek Tibor (in memoriam), Chlebák Michal (in memoriam), Jacko Juraj, Juhás Ján, Kozár Tomáš, Kondor Štefan, Kolbas Peter, Kuchárik Marián, Lojan Ondrej, Manyo Štefan, Moroz Vladimír, Marjov Zdenko, Mati Ľubomír, Micák Ľubomír, Matej Eduard (in memoriam), Mikula Ján, Nemčík Marcel, Očvár Ladislav, Pažej Pavol, Paško Miroslav, Pisančin Ján, Potoma Štefan (in memoriam), Porvaz Jozef, Rovňák Ján, Rovňák Viktor, Senjuž Viktor, Surmin Július, Sninský Dušan mladší, Sočovka Ján, Sokirka Ján, Smoľák Eduard, Smetana Anton, Šafranko Ján, Timko Juraj, Tomovčík Milan, Tomovčík Rastislav, Uchaľ Jozef, Uhľár Ľubomír, Varga Ján, Vasiľ Michal, Vasiľko Ján, Vankovič Ladislav, Vanšovský Michal (in memoriam), Veľas Milan, Zupko Ladislav, Žofčák Igor

SkryťVypnúť reklamu

Štefan Pšenko (in memoriam)

Narodil sa 19. februára 1928 v Binghamptone v USA. V roku 1944 začal svoju futbalovú kariéru štartom za dorastenecký športový klub v Seredi, ktorý sa prebojoval až do finále o majstra Slovenska proti Slávii Prešov. V tomto období prebiehali futbalové súťaže súčasne s vojnovými udalosťami II. svetovej vojny a hlavne s udalosťami súvisiacimi so Slovenským národným povstaním. Oba finálové zápasy skončili zhodne výsledkom 3:0. Rozhodujúci tretí finálový zápas sa už neodohral, a preto malo Slovensko v tomto ročníku dvoch víťazov. V ročníku 1946/47 nasledoval jeho príchod do „veľkého futbalu“, a to do trnavského Sokol Kovosmalt, ktorý sa neskôr premenoval na Spartak Trnava. V bohatej hráčskej kariére za Spartak Trnava za jeho najväčší úspech možno považovať sezónu 1951/52, kedy sa hral po prvýkrát Československý pohár. Trnava postúpila až do pražského finále, v ktorom na Letnej pred 15000 divákmi porazila Ústí nad Labem výsledkom 1:0. Trénerskú kariéru začal v Podbrezovej a v ročníku 1964/65 nasledoval jeho príchod do Michaloviec, s ktorými sa viažu jeho najúspešnejšie trénerské roky. V Michalovciach pôsobil s krátkymi prestávkami celkovo dvanásť sezón. Za jeho najväčšie úspechy je potrebné považovať účinkovanie mužstva Zemplína Michalovce v moravsko-slovenskej lige, ale predovšetkým v celoštátnej československej druhej lige, keď mužstvo Michaloviec v súťažnom ročníku 1969/70 pod jeho vedením obsadilo konečné 7. miesto, čo je zatiaľ najväčší úspech v histórii michalovského futbalu.

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
  2. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
  3. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
  4. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
  5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
  6. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
  7. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
  8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
  1. Domáca verzia známych keksov vám zachutí na prvé zahryznutie
  2. Sodastream sa mení
  3. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
  4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
  5. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
  6. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
  7. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
  8. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
  1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 443
  2. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 5 106
  3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 4 525
  4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 4 385
  5. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 3 483
  6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 3 257
  7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 688
  8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 561

Blogy SME

  1. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
  2. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
  3. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
  4. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
  5. Štefan Vidlár: Manky doba
  6. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
  7. Rastislav Puchala: Táto republika je v háji
  8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien
  1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 023
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 687
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 475
  4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 756
  5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 855
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 362
  7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 125
  8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 112
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kristína Pomothy

Psychologička Kristína Pomothy vraví, že naša kultúra sa odklonila od mystických zážitkov.


23. mar
Miralem Pjanič (vľavo) na MS v drese Bosny a Hercegoviny.

Džeko? Možno to bude znieť hlúpo, ale naozaj nebolo cítiť, že nehral.


7 h
Krojovaný pár víta prezidenta T.G.Masaryka na Morave v Čejkoviciach (1924).

Keď prišiel November, myslela som si, že sa vrátia názvy ulíc a budov po T. G. M.


20. mar
Renault Espace prvej generácie vyrobený v roku 1990 a piatej generácie z roku 2020.

Založil európsky segment MPV, dnes sa s ním lúčime.


Oliver Varchol 23. mar

Blogy SME

  1. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
  2. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
  3. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
  4. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
  5. Štefan Vidlár: Manky doba
  6. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
  7. Rastislav Puchala: Táto republika je v háji
  8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien
  1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 023
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 687
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 475
  4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 756
  5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 855
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 362
  7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 125
  8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 112
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu