Michalovce B doma nešťastne prehrali

Líder vydrel víťazstvo. Domáci P. Kokočák (vľavo) v súboji s T. Kiseľom.
Líder vydrel víťazstvo. Domáci P. Kokočák (vľavo) v súboji s T. Kiseľom. (Autor: ra)
Sportnet|5. nov 2012 o 00:00

Lídra tabuľky počas celého duelu prevyšovala, aj keď hrala 70 minút v oslabení. Zemplínčania majú ťažké srdce na rozhodcu.

MICHALOVCE. Hráči B-mužstva MFK Zemplín Michalovce prvýkrát v sezóne vyšli na domácej pôde naprázdno. V poslednom stretnutí jesennej časti podľahli vedúcej Bardejovskej Novej Vsi nešťastne 1:2.

Šarišania tak odčinili minulotýždňovú prehru z vlastnej pôdy s Giraltovcami. V metropole Zemplína však líder veľa neukázal a tri body si vybojoval s poriadne odretými ušami.

Súboj, ktorý sa hral na michalovskej umelej tráve, bol v réžii domáceho celku a tí sa rýchlo ujali vedenia po presnej hlavičke útočníka Olivera Špilára.

V 20. minúte však po faule v gólovej šanci musel predčasne pod sprchy stopér Jaroslav Dargaj a začala sa dlhá presilovka hostí, ktorí následne využili aj pokutový kop a krátko po polhodine hry sa ujali vedenia po vlastencovi španielskeho legionára Vernona De Marca

„Bol to dobrý zápas. Počas celej doby sme boli lepším tímom, aj keď sme hrali 70 minút o jedného hráča menej. Hoci sme ťahali za kratší koniec, potvrdili sme svoju kvalitu,“ hovoril futbalista MFK Zemplín Peter Kokočák, ktorý si pri jedinom presnom zásahu svojho celku pripísal gólovú prihrávku.

Zahodené šance

Michalovčania mali aj v početnej nevýhode prevahu, ale tlak zužitkovať nedokázali, hoci nato mali viacero šancí. Dve tutovky zahodili posily z A-mužstva Michal Hamuľak a Martin Regáli.

„Na tréningoch stále trénujeme zakončovanie. Možno je to o psychike, možno bolo treba k šanciam zodpovednejšie pristúpiť,“ hľadal príčiny nepremieňania šancí 22-ročný ofenzívny hráč, ktorý v minulosti obliekal aj dresy Spišskej Novej Vsi a Trebišova.

Opäť ich potopili

Hlavnými postavami včerajšieho duelu bola rozhodcovská trojica na čele s Dávidom Alexom, ktorí svojimi mnohými nepresnými verdiktmi zbytočne vyvolali nervozitu na ihrisku aj mimo neho.

„Bohužiaľ nás opäť doma poškodili. Opäť sa ukázalo, ako sa v Michalovciach píska. Rozhodcovia nás na vlastnej pôde stále potápajú,“ sklamane skonštatoval P. Kokočák.

Vyvrcholením predstavenia mužov v čiernom bol záver stretnutia, v ktorom po piatich striedaniach a približne rovnakom počte ošetrovaní hráčov pridali k riadnemu hraciemu času iba jedinú minútu...