V súboji o prvé miesto Michalovce neuspeli

Útočník Martin Drotár. Verí, že dnes mužstvo odčiní prehru zo Senice.
Útočník Martin Drotár. Verí, že dnes mužstvo odčiní prehru zo Senice. (Autor: ra)
Sportnet|30. okt 2012 o 00:00

Po prehre v Senici strácajú Zemplínčania na prvé miesto už štyri body.

MICHALOVCE. V nedeľu odohrali hokejisti HK Dukla Michalovce stretnutie o vedúcu priečku prvoligovej tabuľky. V šlágri 14. kola prehrali na ľade senickej Dukly 3:5, a tak im súper odskočil už na štyri body.

Za michalovský celok skórovali Jakub Linet, Ľuboš Fajčák a Maroš Žemba.

Duel dvoch najlepších celkov súťaže odštartovala lepšie Senica, ktorá už v 15. minúte viedla 3:0.

„Bol to zaujímavý a rýchly zápas. Nezastihli sme jeho úvod, dostali sme tri góly a potom sme to iba doťahovali. Myslím si, že keby sme v úvodnej tretine trikrát neinkasovali, určite by sme naplno bodovali my,“ rozhovoril sa útočník Michaloviec Martin Drotár, podľa ktorého nevydarený vstup do súboja nesúvisel s dlhou cestou.

V druhej tretine mali aktivitu na svojich hokejkách hostia, ktorí dokázali vyrovnať na 3:3. Dlho však tento stav nevydržal, pretože Záhoráci opäť naklonili misky váh na svoju stranu.

„V poslednom dejstve sme hrali dve presilovky, ktoré sme nevyužili, čo nás mrzí. Ešte raz škoda toho začiatku, nemuseli sme odchádzať naprázdno,“ doplnil M. Drotár.

Dobrá atmosféra

Na šláger kola zavítalo do Senice vyše 1400 divákov, ktorí sa mohli radovať z víťazstva svojho mužstva. Aká bola atmosféra na tamojšom „zimáku“?

„Bola dobrá. Keď domáci vyhrávali, tak diváci ich povzbudzovali, avšak keď sme strelili vyrovnávajúci gól, bolo trošku tichšie. Za stavu 4:3 sa opäť prebudili,“ uviedol odchovanec košického hokeja. Zemplínčania v Senici zaknihovali tretiu prehru v sezóne, v tabuľke si však udržali druhú priečku.

Druhá najvyššia súťaž na Slovensku pokračuje zrýchleným tempom a už dnes je na programe kompletné 15. kolo, v ktorom sa zverenci trénera Miroslava Ihnačáka predstavia na svojom ľade (o 17. hodine). Sily si zmerajú s MŠHK Prievidza, teda s posledným tímom tabuľky.

„Nič iné ako víťazstvo si v tomto stretnutí nepripúšťame. Musíme sa na súpera lepšie pripraviť a odčiniť prehru zo Senice,“ povedal na záver debaty 30-ročný hokejista.

Rekord prekonaný

V piatok sa v Michalovciach uskutočnilo zemplínske derby, v ktorom domáci rozdrvili Trebišov 9:1. Vo výbornej atmosfére predviedli výborný výkon a nakoniec susedovi uštedrili poriadny debakel. Na derby bolo zvedavých 2 130 divákov, teda najviac v doterajšom priebehu prvoligového ročníka. Doterajší rekord na michalovskom zimnom štadióne tak bol prekonaný.