Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Hokejisti Sobraniec sa dočkali prvého víťazstva

Najtesnejším rozdielom porazili Sečovskú Polianku. V druhom dueli sa Sečovce s Parchovanmi rozišli zmierlivo.

MICHALOVCE. Zápasy 2. kola Zemplínskej amatérskej hokejovej ligy (ZAHL) odohrali tímy v sobotu 22., resp. 29. septembra na zimnom štadióne v Michalovciach.

Sečovská Polianka - Sobrance 3:4 (2:2, 1:2)

Góly: 20. Kolesár (M. Žula, Ščerbak), 21. Kolesár, 49. M. Žula – 5. Červenák (Prada), 16. Červenák (Krejčiřík, Timko), 44. Červenák (Vojček).

Rozhodovali: P. Piovar, M. Vall. Vylúčenia: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 30 divákov.

HC Sečovská Polianka: Soták, Peter Popaďak, Ščerbak, Karol, J. Popaďak, Kolesár, V. Žula, M. Žula, Urban, Karbunik, Čižmar, Gašpar, Závodný, Ferjo, Fedorjak, Kočan.

HC Sobrance: Kica, Kohút, Timko, Vojček, Krejčiřík, Lörinc, Prada, Stripaj, Hanik, Šuhajda, Harman, Nyitraj, Lendráč, Polák, Kudráč, Červenák, Jevčík.

Zápas potvrdil, že ZAHL nemá jasného favorita na víťazstvo v súťaži. Už v 5.min otvoril skóre zápasu spomedzi kruhov Červenák po prihrávke Pradu – 0:1. Do minúty už mohli Sobrance vyhrávať dvojgólovým rozdielom, no rozhodca posúdil ďalšiu strelu Červenáka ako žŕdku.

Namiesto gólu tak Sobrance išli v 6. min do oslabenia – na 2 min odišiel na trestnú lavicu Prada za hákovanie. V 16. min zvyšoval Červenák po prihrávke Timka a Krejčiříka na 2:0 pre Sobrance. Obranca Krejčiřík následne odišiel v 22. min na trestnú lavicu za nedovolenú hru telom. 20. minúta stačila Sečovskej Polianke na vyrovnanie a to zásluhou Kolesára, na 1:2 mu prihrávali M. Žula a Karol, na 2:2 to zariadil sám bez asistencie.

V druhom polčase prišli vylúčenia na oboch stranách, v 35. min odišiel na trestnú lavicu za podrazenie hráč Sečovskej Polianka Karol a na strane Sobraniec si dve minúty za nešportové správanie odpykal Timko. V 44. min sa Sobrance opäť ujali vedenia, keď svoj hetrik skompletizoval Červenák po prihrávke Vojčeka.

Vyrovnanie na 3:3 dosiahol v 49. min M. Žula po prihrávke Kolesára. 30 sekúnd pred koncom strhol vedenie zápasu na stranu Sobraniec Prada po obkorčuľovaní bránky a prihrávke Červenáka.

HC Eagles Sečovce – HC Parchovany 3:3 (2:1, 1:2)

Góly: 7. J. Novák (Šuto), 12. J. Novák (Šuto), 29. Pencák (R. Gola) – 19. J. Ferko st. (M. Ivančo ml.) 36. Ľ. Hazuga (M. Ivančo ml., J. Ferko ml.), 37. Mikulička (J. Ferko st.).

HC Eagles Sečovce: Kuchta, T. Kovalovský, Pencák, R. Gola, Jakuboc, Čeľovský, Š. Kovalovský, Tomáš, Strelec, Rozman, V. Novák, J. Novák, Kucik, Barilič, Šuto.

HC Parchovany: Kundrát, Ľ. Hazuga, J. Ferko ml., J. Ferko st., D. Hazuga, M. Hazuga, M. Ivančo ml., Tóth, Hredzak, Dobranský, Ševčík, Ripič, Mikulička.

Stretnutie medzi hokejovými rivalmi sa od prvých minút vyvíjalo lepšie pre Sečovčanov. Už v 7. min trafil presne za Kundrátov chrbát J. Novák po Šutovej prihrávke.

Parchovany nemali veľa priestoru na tvorenie hry a výsledkom toho bola situácia z 12. min, keď po ďalekonosnej prihrávke Šuta neminul bránku opäť J. Novák – 2:0. Parchovany stavili v ďalšom priebehu hry na svoj prvý útok a práve ten, na čele s J. Ferkom st. dokázal v 19. min prvýkrát prekonať brankára Sečoviec Kuchtu po prihrávke M. Ivanča ml.

V druhej časti hry sa hra nezmenila, Sečovce tvorili a Parchovany sa doťahovali. O rozdiel dvoch gólov im Sečovce utiekli v 29. min, keď Kundráta prekonal Pencák. Asistenciu si na svoje konto pripísal R. Gola. Obrat v zápase prišiel v 36. min, keď sa gólovo presadil Ľ. Hazuga po peknej akcii s mladíkmi J. Ferkom a M. Ivančom.

Hneď o minútu neskôr pridali hráči Parchovian tretí gól vďaka Mikuličkovi, ktorému nahral J. Ferko st. Záver napínavého stretnutia sa nezaobišiel bez vzájomných šarvátok za bránkou medzi Kucikom a Ľ. Hazugom. Hlavné slovo však mali rozhodcovia a stav stretnutia sa už nezmenil.