Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Majsterky na úvod s vysokou výhrou

Na palubovke Nitry nenechali nič na náhodu a dosiahli vysoké víťazstvo o 19 gólov. Už zajtra nastúpia v predohrávke v českom Písku.

V úvodnom stretnutí dosiahli Michalovčanky víťazstvo. Na palubovke UDHK Nitra triumfovali hladko 39:20.V úvodnom stretnutí dosiahli Michalovčanky víťazstvo. Na palubovke UDHK Nitra triumfovali hladko 39:20. (Zdroj: iuventa-zhk.sk)

MICHALOVCE. Nielen hádzanári winLandu, ale aj hádzanárky Iuventy Michalovce odštartovali nový súťažný ročník víťazne.

Podobne ako pred rokom, aj teraz v prvom kole slovensko-českej súťaže WHIL nastúpili proti UDHK Nitra, avšak s tým rozdielom, že ich čakala cesta k súperovi.

Slovenské majsterky potvrdili úlohu jednoznačného papierového favorita a domáci tím porazili hladko 39:20 (18:11).

Michalovčankám chvíľu trvalo, kým sa dostali do tempa a po desiatich minútach hry bol stav iba 4:6. „Rozbiehali sme sa pomalšie a mali sme aj smolu, keďže sme trafili niekoľkokrát žrď a domáce nám následne dávali góly. Potom sme však zapli na vyššie obrátky, začali sme dôraznejšie brániť a do polčasu sme si vypracovali sedemgólový náskok,“ povedala na úvod spojka michalovskej Iuventy Lucia Tobiašová.

„V druhom dejstve sme už boli rozbehnuté, premieňali sme šance a výsledkom bolo naše vysoké víťazstvo. Domáce nás veľmi nepreverili, na úvod sezóny to bol vhodný súper.“

Zajtra v Písku

Keďže zverenky trénera Jána Packu budú mať už čoskoro povinnosti v Lige majstrov, kde ich čaká dvojzápas s maďarským Ferencvárosom Budapešť, musia si už zajtra predohrať stretnutie 3. kola WHIL v českom Písku.

Sedemgólová strelkyňa Iuventy z úvodného súboja L. Tobiašová na margo tohto súpera poznamenala: „S Pískom sme sa stretli aj v príprave, kde sme ho na turnaji v Olomouci hladko porazili. Počas prestávky sa družstvo oslabilo. Určite však nepredá kožu lacno, na Michalovce sa chce každý vytiahnuť. Jeho hráčky budú bojovať od prvej do poslednej minúty, avšak my si žiadne zaváhanie nepripúšťame.“

ico

Nitra - Michalovce 20:39 (11:18)

Pokutové hody: 5/4 - 2/2. Vylúčené: 2:1. Rozhodovali: Mandák – Rudinský. Divákov: 250.
UDHK: Bírová, I. Halásová, Csáková - Lenčéšová, Czuczorová 1, Rychtarechová, Kolečániová, Bujnochová 1, Fujasová, Königová 4, Danišová 2, J. Vargová 5/3, Slavíková 1/1, Šimáková 4, Ivanová, Sykorová 2.
IUVENTA: Krebsová, Medveďová - Bačíková 1, Geričová 3, Szöllösiová 6, Kovaličková 3, Rebičová 1, Hollá, Tobiašová 7/1, Hvostaľová 1, Wollingerová 4, Snopová 4, Vinyuková 5/1, Trehubovová 4.