Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Starší dorastenci sú stále bez víťazstva

Naposledy prehrali v Spišskej Novej Vsi. Mladším sa darí viac, na svojom konte majú už sedem bodov.

Starší dorastenci ešte nevyhrali. Tentoraz nestačili na Ružomberok a Sp. Novú Ves.Starší dorastenci ešte nevyhrali. Tentoraz nestačili na Ružomberok a Sp. Novú Ves. (Zdroj: ra)

MICHALOVCE. Dorastenci MFK Zemplín Michalovce, ktorí účinkujú v najvyššej súťaži, počas minulého týždňa odohrali po dve majstrovské stretnutia. Najprv v utorok nastúpili na dohrávky 1. kola v Ružomberku a v sobotu odohrali zápasy v Spišskej Novej Vsi. Kým mladší v týchto dueloch získali štyri body, starší ani jeden. Dnes na Zemplínčanov čakajú ďalšie dohrávky, tentoraz 5. kola, o 11. hodine (starší) a 13.15 hod. (mladší) nastúpia doma proti Partizánu Bardejov.

Starší dorastenci

Dohrávané 1. kolo: Ružomberok - Michalovce 3:0 (2:0)
Michalovčania už do polčasu prehrávali o dva góly, krátko po prestávky dostali aj tretí. Doplatili nato, že hrali profesorský futbal a nepodržal ich ani gólman Matúš Kira. Nevypracovali si žiadnu šancu a zaslúžene prehrali. Citeľne im chýbal v ofenzíve Adrián Leško, ktorý mal reprezentačné povinnosti.
Góly: 15. Jagnešák, 26. Zreľák, 49. Kolorédy.
MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Popovič (32. D. Horňák), Sochanič (65. L. Apiar), J. Šimko, Šimčák - M. Koscelník, Harvila, J. Kiss (52. Lechman), Turik - A. Leško, T. Kolesár.

6. kolo: Spišská Nová Ves - Michalovce 2:1 (1:1)
Domáci vsietili rýchly gól, ktorý však Michalovce nerozhodil a zásluhou Koscelníka dokázali vyrovnať. Vo vyrovnanom zápase prišlo rozhodnutie sedem minút pred koncom, keď hosťujúci obrancovia vyrobili hlúpu penaltu, z ktorej Spišiaci dosiahli víťazný gól. Hráči MFK Zemplín opäť zaostali za svojimi výkonmi a aj keď ich domáci ničím neprekvapili, opäť vyšli bodovo naprázdno.
Góly: 2. Fehér, 83. Farkašovský (11 m) - 37. M. Koscelník.
MFK ZEMPLÍN: Kira - D. Horňák, Sochanič, J. Šimko, Šimčák - J. Kiss, M. Koscelník, Harvila (52. Lechman), Turik - J. Štofík (72. M. Popovič), T. Kolesár (78. Lukačko).

Mladší dorastenci

Dohrávané 1. kolo: Ružomberok - Michalovce 1:1 (0:1)
V prvom polčase mali hostia navrch a zaslúžene sa ujali vedenia zásluhou Martina Kolesára. Ešte predtým mali dobré príležitosti Tóth, Ferko či Bellás. Domáci po prestávke pridali a z pokutového kopu sa im podarilo vyrovnať na konečných 1:1.
Góly: 65. Kružliak (11 m) - 39. M. Kolesár.
MFK ZEMPLÍN: Holienčin - M. Kolesár, M. Janočko (65. Chimaľ), Mikovčík, Halagan - Vajs, M. Ferko, Havrila, J. Andrejko (76. J. Vaško) - L. Tóth, Bellás (58. Tkáčik).

6. kolo: Spišská Nová Ves - Michalovce 1:2 (1:2)
Nováčik zo Spiša ťahal počas celého duelu za kratší koniec. Zemplínčania mali prevahu a už v 2. minúte ich Lukáš Tóth poslal do vedenia. Z ojedinelej akcie síce domáci vyrovnali, ale strelecky disponovaný Tóth naklonil misky váh opäť na michalovskú stranu. Po prestávke mohli hostia zvýšiť svoje vedenie, ale keďže šance nepremenili, výsledok sa už nezmenil.
Góly: 18. Jochman - 2. a 24. L. Tóth.
MFK ZEMPLÍN: Holienčin - J. Vaško (60. Tkáčik), M. Janočko, Mikovčík, Halagan - Vajs, M. Ferko, Havrila, L. Tóth (75. Sarik), J. Andrejko - Bellás (45. Copko).