Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

Vodiči chcú na Šírave autami vliezť až do vody

Návštevníkom a rekreantom na šírave dvíhajú tlak arogantní vodiči, ktorí chcú zaparkovať pomaly až vo vodách Šíravy.

S autom až do Šíravy. Niektorí vodiči sú arogantní. Autami parkujú len necelé dva metre od brehu.S autom až do Šíravy. Niektorí vodiči sú arogantní. Autami parkujú len necelé dva metre od brehu. (Zdroj: Martin Račko)



ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA. Mnohí vodiči na Zemplínskej šírave arogantne parkujú autami pár metrov od brehu. Správcovia stredísk preto začali umiestňovať v blízkosti vodnej plochy značky, ktoré vodičom zakazujú parkovať pri vode.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správca vodnej nádrže Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), š. p., potvrdil, že obec môže osádzať na ňou spravovanom rekreačnom území značky aj na plážach, ktoré sú súčasťou zátopového územia. Vodiči ich musia rešpektovať.

Chatár Martin Račko nám poslal fotografie, ktoré zachytávajú vodičov a rekreantov parkujúcich priamo pri vode. S autami chodia blízko k vode najmä niektorí rybári, ale aj rekreanti.

SkryťVypnúť reklamu

Značku, ktorá zakazuje vodičom parkovať priamo na brehu Šíravy v rekreačnom stredisku Paľkov, preto chatár oceňuje.

„Naozaj nejde o problém chytania a lovu rýb v tejto oblasti. Tu ide o nezákonný vstup vozidiel na pláže, devastáciu krajiny a okolia a s tým spojené protizákonné kempovanie bez možnosti využívania základných hygienických potrieb,“ uviedol Martin Račko.

Dodal, že značky sú dobré na to, aby si niektorí rybári a arogantní rekreanti uvedomili, že toto prostredie je nutné chrániť a autá sú len prostriedkom, aby sa dostali k tejto ploche.

„A nie parkovať v tesnej blízkosti hladiny nádrže,“ uviedol Račko.

Vodohospodári: Značky sú v poriadku

Referent pre mediálnu komunikáciu zo SVP Ľuboš Krno uviedol, že zátopové územie Zemplínskej šíravy je vymedzené až po katastrofálnu hladinu 117,10 m n. m. Pre porovnanie, dnes je výška hladiny 114,20 m n. m.

SkryťVypnúť reklamu

V tomto zátopovom území je vylúčená a zakázaná akákoľvek stavebná činnosť. Krno spresnil, že autá môžu krátkodobo vstupovať na plážové časti len pri spúšťaní a vyťahovaní malých plavidiel - pramíc, lodiek, plachetníc a podobne – z prepravných podvozkov. Dlhšie parkovať autá na plážach ale nesmú.

Zákazové značky v zátopovom území sú podľa vodohospodárov v poriadku.

“Keďže obec Klokočov, ktorá je prevádzkovateľom rekreačnej oblasti Paľkov, je aj správcom tohto územia, môže osádzať na ňou spravovanom rekreačnom území značky aj na plážach, ktoré sú súčasťou zátopového územia a sú v správe SVP. To isté platí aj pre stanovanie a prejazd motorových vozidiel. Zákazová značka na danom území bola umiestnená v súlade so všeobecne záväzným nariadením obce, ktorému predchádzalo spoločné rokovanie predstaviteľov obce, Slovenského vodohospodárskeho podniku a zástupcov Slovenského rybárskeho zväzu a miestnych chatárov. Prijaté bolo súhlasné stanovisko,“ spresnil Krno.

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 254
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 552
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 323
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 472
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 514
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 225
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 598
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 515
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu