Dukla na úvod nestačila na maďarský Miskolc

Privítal by posilnenie kádra. M. Ihnačák potrebuje hráčov do každej formácie.
Privítal by posilnenie kádra. M. Ihnačák potrebuje hráčov do každej formácie. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|16. aug 2012 o 00:00

U našich južných susedov prehrala 3:6, presadili sa iba obrancovia. Zajtra sa predstaví v Prešove.

MICHALOVCE. Prvé prípravné stretnutie majú za sebou hokejisti prvoligovej Dukly Michalovce. V utorok sa predstavili na ľade maďarského Miskolca, ktorému podľahli 3:6.

Zemplínčania mali ťažké srdce na rozhodcov, ktorí im udelili až 40 trestných minút. V mužstve skončil obranca Ivan Boržik.

Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka prehrali prvú tretinu zápasu 0:1, ale v úvode druhej dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. Následne však začali „vystrájať“ domáci rozhodcovia, ktorí vylučovali jedného Michalovčana za druhým.

„Úvodné dve tretiny sme mali dobré, od druhého dejstva nás už rozhodca nepustil do hry. Súper však bol kvalitný, zdatný a ľahšie korčuľoval, keďže my sme stále vo veľkej záťaži. V polovici duelu už Miskolc odpadol fyzicky, ale hrával veľa presiloviek, ktoré sa mu darilo využívať. Robili sme chyby v našom obrannom pásme a tých sa musíme vyvarovať,“ skonštatoval michalovský lodivod.

Inkasovali lacné góly

V bráne HK Dukla sa predstavil 27-ročný Samuel Gubík, ktorý je v mužstve na skúške a naposledy obliekal dres Prešova.

„Inkasoval lacné góly, ale bol to jeho prvý zápas po dvojročnej pauze. Šancu dostali aj juniori, takže máme nejakú predstavu aj o nich,“ uviedol M. Ihnačák, ktorý v Maďarsku testoval aj útočníka Petra Čížeka.

Ten pred časom v Michalovciach pôsobil a uplynulú sezónu strávil vo Francúzsku. O všetky tri góly v sieti domácich sa postarali obrancovia (dvakrát skóroval Maroš Žemba, raz Štefan Rusnák), ktorí sa presadili z presilových hier.

Dvojica na skúšku

Tri góly defenzívnych hráčov len potvrdili, že prvoligistu tlačí topánka predovšetkým v ofenzíve, ktorú musia nevyhnutne posilniť.

„Potrebujeme kompletnú tretiu formáciu a takisto aj kvalitného gólmana,“ tvrdil M. Ihnačák.

Vedenie klubu na posilnení kádra usilovne pracuje a už dnes by sa na skúške mala objaviť dvojica nových hráčov.

„Jeden z nich je brankárom a v minulosti už v našom klube pôsobil. Obzeráme sa aj po ďalších posilách, sme v kontakte s viacerými hokejistami,“ prezradil športový riaditeľ Dukly Peter Tirpák.

S mužstvom sa už nepripravuje skúsený obranca Ivan Boržik, ktorý pre zdravotné problémy ukončil kariéru. Ďalší prípravný súboj odohrá mužstvo už zajtra o 17. hodine na prešovskom ľade.