PAĽKOV. Zaujímavé podujatie pripravila pre deti Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu (MsO SRZ) Michalovce.
Mladí rybári bývali v stanoch hneď v blízkosti vodnej nádrže. Tesne potom, ako ich rozdelili do družstiev, sa pustilo do rybolovu 25 detí. Za svoje úlovky získavali body.
Najkrajší úlovok sa podaril Martinovi Gajdošovi, ktorý ulovil amura s váhou 7,8 kilogramu. Za pekný úlovok mu pri večernom vyhodnotení zatlieskali všetci kamoši.
Tábor nebol len o rybárčení
Večer si mohli deti zastrieľať zo vzduchovky na terče. Nechýbalo aj večerné posedenie pri ohni, opekačke a hudbe. Mladých rybárov neodradila ani búrka a dážď. Deti absolvovali okrem rybárčenia aj teóriu, súťaže vo viazaní háčikov, prezreli si fotky z potápania a určovali druhy rýb. Navštívili aj rybníky v Kusíne.
“Tie deti, ktoré tam boli prvýkrát, sa mohli kochať krásou rybníkov a množstvom rýb. Majiteľ rybníka vyhlásil aj súťaž. Z každého družstva si jeden člen mohol zachytať,“ dodal predseda MsO SRZ Vladimír Šaffa.
Deti sa naučili spievať aj rybársku hymnu. Z jednotlivcov boli najúspešnejší Dominik Rigasz, Katka Ondová, Adam Frena, Radoslav Mydliar a Milan Baňas.
Autor: mpo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín