V derby vyťažili Petrovčania z minima maximum

Otvárací gól v podaní Miroslava Mesaroša. Palínsky záložník (vľavo) prekonal v 43. minúte gólmana Petra Regendu. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|19. jún 2012 o 00:00

V zápase si vypracovali množstvo šancí, ale skórovali iba raz, Petrovčania vyrovnali štyri minúty pred koncom.

PALÍN. V záverečnom 26. kole piatej ligy zemplínskej skupiny sa vo vzájomnom súboji stretli aj mužstvá zo stredu tabuľky, Palín a Petrovce nad Laborcom.

Papierovým favoritom tohto derby boli domáci Palínčania. Veľa nechýbalo a mohli získať plný počet bodov, avšak v úplnom závere duelu inkasovali a nakoniec zaknihovali remízu 1:1, s ktorou museli byť hostia vzhľadom na priebeh stretnutia spokojní.

Góly na konci polčasov

V horúcom slnečnom počasí ani jednému mužstvu už o nič nešlo, takže diváci mohli vidieť otvorený futbal. Oba celky začali útočne, na domácej strane to strelami z diaľky skúšal Egry, na hosťujúcej S. Demeter či Lipka.

V 11. minúte bol ŠK Agro blízko ku prvému gólu, ale Zemánek iba opečiatkoval žrď Regendovej brány. Domáci sa otváracieho presného zásahu dočkali až tesne pred prestávkou, v 43. minúte Mesaroš dopravil do siete strieľanú prihrávku Martina Kovalíka – 1:0.

V druhom polčase Palínčania zatlačili hostí na ich polovicu, no pozorne chytajúceho gólmana Regendu prekonať nedokázali ani z najvyloženejších šancí. Tutovky spálili Zemánek, Martin Kovalík či Virčík, ktorý z priameho kopu namieril do brvna. A tak prišiel v 86. minúte trest, tečovaný priamy kop S. Demetera z 20 m skončil za chrbtom brankára Budiša. Záverečný nápor Palína už gól nepriniesol, preto sa stretnutí zrodila remíza 1:1.

Čakali na príležitosť

Petrovce nad Laborcom vyťažili z minima maximum, v druhom polčase sa dostali na dostrel domácej brány iba raz, aj to však dokázali využiť.

„Hrali sme zo zabezpečenej obrany a čakali na svoju príležitosť. Jedna prišla a vydarila sa nám. S remízou som spokojný. Bolo to také slušné derby, čo ma teší. Mali sme v ňom aj šťastie, domáci mali viacero dobrých šancí, ktoré však nedokázali využiť. Taký je futbal,“ tvrdil po stretnutí tréner TJ Družstevník Jozef Štafura, ktorého tím nakoniec obsadil 9. priečku v tabuľke.

Zaujímavé je, že Petrovčania v posledných troch kolách hrali derby s blízkym súperom (Lastomír , Nacina Ves, Palín) a zakaždým v ňom zrodila remíza 1:1.

V podaní domáceho celku mohli diváci vidieť koncert nevyužitých šancí. „Hrali sme prakticky na jednu bránu a dokázali sme sa ujať vedenia 1:0, keď skóroval Mesaroš. Po prestávke sme zahadzovali jednu šancu za druhou, tutovky spálili Zemánek, Maťo Kovalík aj Virčík. Boli sme veľmi blízko víťazstva, ale hostia v závere dokázali vyrovnať,“ skonštatoval palínsky kormidelník Ján Gajdoščík.

Jeho mužstvo skončilo v tabuľke na 6. mieste.

ico

Fakty

ŠK Agro Palín – TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 1:1 (1:0)

Góly: 43. M. Mesaroš – 86. S. Demeter. ŽK: T. Virčík, Ondočík – R. Sninský. Rozhodoval: Novák – 150 divákov.

ŠK AGRO: Budiš – Ondočík, Milan Kovalík, Frič, M. Balogh (46. Kaššaj) – M. Mesaroš, Zacher, Egry, Frantál (63. Kontuľ) – Martin Kovalík, Zemánek (67. T. Virčík). Tréner: J. Gajdoščík.

TJ DRUŽSTEVNÍK: Regenda – Revák (73. J. Demeter), R. Sninský, M. Miker, Pčolinský (46. Mráz) – Lipka, J. Kufa (31. Špak), Gačko, S. Demeter – M. Ferko, Staroškovič. Tréner: J. Štafura.