V derby hladká výhra Veľkých Kapušian

Zasahovala aj sanitka. Do nemocnice musela odviesť Tomáša Hirjaka.
Zasahovala aj sanitka. Do nemocnice musela odviesť Tomáša Hirjaka. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|7. jún 2012 o 00:00

Už do prestávky si MFK vypracoval dvojgólový náskok. Kapitán hostí Tomáš Hirjak skončil v nemocnici.

VEĽKÉ KAPUŠANY. Regionálne súťaže pomaly finišujú a jedným zo stretnutí 28. kola štvrtej ligy skupiny Juh bol aj duel medzi Veľkými Kapušanmi a Strážskym.

V zemplínskom derby sa stretli dvaja tabuľkoví susedia, ktorí v predchádzajúcom kole dokázali zvíťaziť. Kým MFK triumfoval na ihrisku Čane 1:0, ŠK doma porazil Rožňavu 2:0.

Kto však čakal napínavé stretnutie, musel ostať sklamaný, domáci futbalisti sa so súperom nemaznali a porazili ho rozdielom triedy 3:0.

Veľké Kapušany odštartovali aktívne a už v 7. minúte sa im podarilo otvoriť skóre duelu, keď sa po krížnej strele z pravej strany presadil Zsolt Batta.

Domáci boli naďalej pri chuti a ďalší gól mohol pridať Tibor Szabó, ktorý však zahodil niekoľko sľubných príležitostí na skórovanie

. Hostia boli v ofenzíve prakticky neškodní, do hry ich však mohol paradoxne domáci stopér Kročko, ktorý si takmer vsietil vlastenca, no brankár Repovský výborne zasiahol.

V 32. minúte už bolo 2:0, po prihrávke aktívneho Zsolta Battu sa nemýlil Tibor Szabó. Aj po prestávke mali domáci prevahu, boli lepší kombinačne a viacerými peknými akciami roztlieskali tribúny.

Tretí gól do siete Strážskeho zaznamenali v 74. minúte po osi Szabó – Vajda – Ádi, keď posledne menovaný iba po deviatich minútach pobytu na ihrisku zvýšil na 3:0.

Za hostí mohol znížiť Michaliv, ale jeho nepríjemnú strelu vyrazil gólman Repovský na roh. Po ňom ešte vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary aj domáci obranca Alexander Batta.

Keďže v závere duelu, ktorého najslabším článkom boli asistenti rozhodcu, sa už nič vážnejšie neudialo, zvíťazili Veľké Kapušany nad Strážskym 3:0.

ico

MFK Veľké Kapušany – ŠK Strážske 3:0 (2:0)

Góly: 7. Zs. Batta, 32. T. Szabó, 74. Ádi.
ŽK: Tabaka, Koc (obaja Strážske).
Rozhodoval: Olejník – 300 divákov.
MFK: Repovský (84. A. Nagy) – Košuda, V. Kročko, Kondáš, A. Batta – Zs. Batta, Popália, P. Šimai (80. Éles), M. Vajda – Vašky (65. Ádi), T. Szabó. Tréner Š. Brezo.
ŠK: Komenda – M. Horňák, Marek Liška, Hirjak (46. Madala), J. Pavúk – Michaliv, Tabaka, Čornej, Koc – Maskaľ (78. Krpenský), Karafa. Tréner V. Sivý.

Mužom zápasu Zsolt Batta

Zverenci trénera Štefana Breza dosiahli tretiu výhru v rade, tretíkrát dokonca neinkasovali ani gól. Strážanov načal úvodným gólom krajný záložník MFK Zsolt Batta už v 7. minúte.

„Dostal som peknú prihrávku na pravú stranu a krížnou strelou som prestrelil brankára hostí,“ opísal svoj presný zásah technicky skvele vybavený futbalista, ktorý do kádra štvrtoligistu prišiel vlani z Krišovskej Lieskovej.

V nedeľu bol pri chuti a vypracoval aj druhý gól, keď nezištne prihral Tiborovi Szabóovi. „Gól padol po krásnej kombinačnej akcii, Tiborovi som prihral pred prázdnu bránu a podarilo sa mu streliť gól,“ pokračoval 21-ročný futbalista, ktorý krátko pôsobil aj v doraste michalovského MFK Zemplín.

Zsolt Batta sa v derby futbalom očividne bavil a v 76. minúte si dovolil parádnu kľučku proti trojici hosťujúcich súperov, začo si vyslúžil obrovské ovácie divákov.

ico

Hirjak skončil v nemocnici

Prebiehala 43. minúta prvého polčasu, keď zrazu bez cudzieho zavinenia padol ako podťatý na zem hosťujúci stopér a zároveň kapitán Tomáš Hirjak. Všetkých prítomných pri pohľade na jeho nehybné telo zamrazilo. Ešte šťastie, že na stretnutí bola prítomná aj sanitka s lekármi, ktorí ihneď prišli na pomoc mladému, iba 20–ročnému futbalistovi. Po niekoľkých minútach ošetrovania priamo na hracej ploche ho naložili ho sanitky a previezli do nemocnice vo Veľkých Kapušanoch a odtiaľ do michalovskej na interné oddelenie. Našťastie v nej nepobudol dlho, ešte v nedeľu opustil nemocničné lôžko a mohol ísť domov.