Strážske je po víťazstve na Rožňavou už na šiestom mieste

Strážania doma nezaváhali. S rožňavským súperom si poradili 2:0 a v tabuľke sa posunuli na šiestu priečku. (Autor: lm)
Sportnet|29. máj 2012 o 00:00

Zemplínčania potvrdili úlohu favorita a na domácej pôde zvíťazili po góloch Jakub Pavúka a Tomáša Michaliva 2:0.

STRÁŽSKE. Štvrtoligoví futbalisti Strážskeho hostili v nedeľu na domácom štadióne SP MFK Rožňavu, ktorý trápili zranenia a neprítomnosť vykartovaných tímových opôr.

Na Zemplín zavítali Gemerčania iba s jedenástimi hráčmi. V prvom polčase však boli domácemu tímu viac než vyrovnaným súperom.

Predtým, než rozhodca prvýkrát pískol do píšťalky, si hráči, funkcionári a diváci pripomenuli pamiatku zosnulého Jána Terovského, ktorý roky pôsobil v domácom celku ako klubový lekár.

ŠK Strážske nechcel na domácej pôde sklamať svojich fanúšikov. Hráči si verili od začiatku stretnutia. Už v piatej minúte však spálil vyloženú šancu rožňavský útočník Peter Gere.

V nasledujúcich chvíľach ovládli hru domáci. Hosťujúcu bránku okupovali najmä útočník Miroslav Karafa a stredopoliar Oliver Koc.

Gólman SP MFK Rožňava Ladislav Šalamon vo vlastnom pokutovom území doslova čaroval. Hráči domáceho tímu nenašli spôsob na jeho prekonanie.

V 40. minúte sa po nedorozumení medzi kapitánom Tomášom Hirjakom a pravým obrancom Martinom Horňákom mohla Rožňava ujať vedenia. Skvelým zákrokom sa blysol brankár ŠK Strážske Peter Komenda a vyslúžil si ovácie domáceho publika. Oba celky odchádzali do kabín bez vsietených gólov.

Druhý polčas patril domácim

Do druhého polčasu nastúpili domáci v úplne inom svetle. Rožňava sa aj napriek odchádzajúcim silám nevzdávala. Na kolená ju dostala až odpískaná ruka vo vlastnej šestnástke. Následnú penaltu premenil Jakub Pavúk. Strážske šlo do vedenia a neprestávalo útočiť.

SP MFK Rožňava sa k domácej bránke dostával iba výnimočne. Neustále čelil súperovým útokom a ku koncu zápasu hosťujúci celok už takmer vôbec nevládal.

V 71. minúte rozveselil domácich presne mierenou strelou z dvadsiatich metrov hráč s desiatkou na drese Tomáš Michaliv. Šalamon bol na jeho projektil prikrátky.

Strážske sa ujalo vedenia 2:0 a zápas dotiahlo do víťazného konca. Vďaka tejto výhre poskočili v tabuľke IV. ligy skupiny Juh na šiestu priečku.

Výhru si zaslúžili

„Tím bol vo veľmi zložitej situácii. Do Strážskeho sme došli s piatimi náhradnými hráčmi,“ povedal po zápase tréner SP MFK Rožňava Štefan Kossuth.

„Zamerali sme sa na defenzívu a chceli sme uhrať aspoň jeden bod. Nevyužili sme žiaden protiútok, čo ma veľmi mrzí. Nevychádzali nám ani kombinácie. Svojim zverencom však nemôžem nič vyčítať. Prekvapil ma ich výkon najmä v prvom polčase,“ doplnil rožňavský kormidelník.

Domáci lodivod Vladimír Sivý bol spokojný s výsledkom stretnutia, výkon vlastných zverencov ho až tak nepotešil.

„Súper hrozil hlavne z brejkov. Museli sme si dávať pozor na útočníkov, čo sa nám, až na menšie zaváhania, podarilo. Po prvom góle z chlapcov opadol stres a predviedli veľmi dobrý futbal. Za snahu a za predvedený výkon v druhom polčase sme si výhru jednoznačne zaslúžili,“ dodal na záver skúsený kouč Vladimír Sivý.

Domov»Sportnet na východe»Strážske je po víťazstve na Rožňavou už na šiestom mieste