Iuventa má našliapnuté do finále

Najlepšia strelkyňa dvojzápasu. Terézia Szöllösiová zaznamenala spolu 12 gólov.
Najlepšia strelkyňa dvojzápasu. Terézia Szöllösiová zaznamenala spolu 12 gólov. (Autor: šm)
Sportnet|30. apr 2012 o 00:00

Počas víkendu potvrdila úlohu favorita a Senec v oboch zápasoch vysoko zdolala.

MICHALOVCE. Jednoznačné papierové predpoklady sa potvrdili v úvodných dvoch semifinálových stretnutiach medzi Iuventou Michalovce a Piccardom Senec, v ktorých domáce hádzanárky dosiahli hladké víťazstvá.

V sobotňajšom dueli zdolali svojho súpera 36:20 (16:10) a v druhom dokonca 35:16 (18:6), takže v sérii, hranej na tri víťazné stretnutia, vedú 2:0. Tá sa teraz sťahuje do Pezinka, kde v sobotu večer môžu Zemplínčanky spečatiť svoj postup do finále.

Prvý zápas

Zverenkám lodivoda Jána Packu chvíľu trvalo, kým sa naštartovali, keďže hostky boli stále na dostrel. Až v závere prvého polčasu sa domácim podarilo zvýšiť na rozdiel šiestich gólov, čím zlomili odpor súpera. „Senčanky podali v úvodnom dejstve sympatický výkon, my sme nehrali najlepšie. Na našom výkone bolo vidieť,

že sme dlhšie nehrali zápas. Po zmene strán sme však zagresívnili obranu a začali hrať svoju hru. Aj v útoku nám začali vychádzať kombinácie. S druhým polčasom som bol spokojný a som rád, že sme úvodný duel vysoko vyhrali,“ povedal tréner michalovského družstva, ktoré je najväčším favoritom slovenského play-off na zisk prvenstva.

Druhý zápas

Úvod súboja číslo dva sa podobal tomu prvému. ŠKP Piccard sa držal do polovice polčasu, keď bol stav 6:4. V 19. minúte síce mladá kanonierka hostí Kodajová znížila na 9:6, ale od tej doby strieľali góly iba Michalovčanky, ktoré dokázali ujsť až na 21:6!

„Aj v tomto zápase sme sa ťažšie rozbiehali. Viazla nám súhra a urobili sme niekoľko technických chýb. Potom sme však zmenili obranu, ktorá začala oveľa lepšie pracovať, dostali sme sa do protiútokov, predviedli sme niekoľko pekných kombinácií. Som spokojný, šancu dostali všetky hráčky a nesklamali,“ spokojne skonštatoval J. Packa, ktorého mohol tešiť aj fakt, že v tomto zápase sa okrem brankárok gólovo presadili všetky hráčky.

ico

Michalovce - Senec 36:20 (16:10) - 1:0 na zápasy

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková 3, Geričová 4, Szöllösiová 5, Kovaličková 2, Polláková 6, Hollá 4, Wollingerová 1, Rebičová, Trehubovová 8/5.

ŠKP PICCARD: E. Vargová, Leviczká - Neštická 6, Kodajová 6/1, Tučnovičová, Kupkovičová 1, Štefíková, Z. Rychtarechová 1, Hubertová 2, Štetáková 1, Kováčová 3/1.

Pokutové hody: 6/5 - 4/2. Vylúčené: 3:2. Rozhodovali: B. Frieser - L. Frieser (obaja ČR) - 500 divákov.

Michalovce - Senec 35:13 (18:6) - 2:0 na zápasy

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková 2, Geričová 5, Szöllösiová 7, Kovaličková 2, Polláková 2, Hollá 5, Wollingerová 2, Rebičová 4, Trehubovová 3/1.

ŠKP PICCARD: E. Vargová, Leviczká - Neštická 1, Kodajová 5/1, Tučnovičová 1, Kupkovičová 2, Štefíková, Z. Rychtarechová 1/1, Hubertová 2, Štetáková 1, Kováčová.

Druhé semifinále: Šaľa - Partizánske 22:21 po predĺžení (19:19, 10:12) - stav série 1:0, Šaľa - Partizánske 20:21 po predĺžení (7:13 - 18:18) - stav série 1:1.