Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Víťazná rozlúčka Iuventy

Na domácej pôde zdolala vysokým rozdielom Jindřichův Hradec.

Najlepšia strelkyňa zápasu. Alžbeta Polláková vsietila osem gólov.Najlepšia strelkyňa zápasu. Alžbeta Polláková vsietila osem gólov. (Zdroj: šm)

MICHALOVCE. Druhý najlepší tím po základnej časti slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL Iuventa Michalovce sa s dlhodobou časťou rozlúčil pohodlným víťazstvom 36:20 nad českým družstvom TJ Házená Jindřichův Hradec.

Zverenky trénera Jána Packu už do prestávky viedli nad súperom rozdielom šiestich gólov.
Hádzanárky českého tímu držali so Zemplínčankami krok iba do dvadsiatej minúty prvého polčase, keď bol stav 10:9. Následne Iuventa ušla protivníkovi až na rozdiel šiestich gólov a po prestávke svoj náskok neustále zvyšovala.

„Začali sme viac komunikovať medzi sebou a takisto sme si aj oveľa viac pomáhali. So sebou nie som veľmi spokojná, pustila som niekoľko lacných gólov. Mohla som dievčatám viac pomôcť, verím, že to bude len a len lepšie. Výhra v záverečnom stretnutí základnej časti nás teší, schuti sme si zahrali,“ povedala po zápase 26. kola WHIL domáca brankárka Aleksandra Krebsová.

Príprava na play-off

Teraz nasleduje v súťaži dvojtýždňová prestávka, po ktorej príde na rad najdôležitejšia časť sezóny – play-off. Michalovčanky sa v semifinále stretnú s ŠKP Piccard Senec, ktorý v konečnej tabuľke obsadil 11. priečku. Prvé dva súboje sa uskutočnia v Chemkostav aréne v sobotu 28. a v nedeľu 29. apríla, hrá sa na tri víťazstvá.

„Už aj zápas s J. Hradcom bol prípravou na play-off, do ktorého vstupujeme z najvýhodnejšej pozície. Naše výkony sa zlepšujú od zápasu k zápasu, stále viac sa zohrávame. Dúfam, že to v semifinále potvrdíme,“ skonštatovala 18-ročná ukrajinská legionárka vo farbách michalovskej Iuventy.

ico

Michalovce - J. Hradec 36:20 (17:11)

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 4, Bačíková 4, Geričová 2, Szollosiová 5, Kovaličková 2, Polláková 8, Hollá 3, Horňáková 4, Hvostaľová 2, Trehubovová 2/1. Pokutové hody: 2/1 - 4/2, vylúčené: 3:3. Rozhodovali: Vydra a Černý - 600 divákov.

Ďalšie výsledky: Šaľa - Veselí nad Moravou 26:20 (14:7), Partizánske - Senec 32:23 (16:9), Olomouc - Most 24:29 (16:18), Poruba - Nitra-Sereď 39:24 (20:13), Zlín - Písek 37:25 (21:15).