Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

V posledných zápasoch doma bez bodu

Michalovskí hokejoví juniori zaknihovali v barážovej skupine o účasť v extralige ďalšie tri prehry. Zároveň to boli ich posledné domáce zápasy.

MICHALOVCE.

Predohrávané 14. kolo:

Michalovce – Spišská Nová Ves 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Spišiaci mali od úvodných minút prevahu, ale v prvej tretine sa nedokázali gólovo presadiť. Domáci gólman Orlík prvýkrát kapituloval v 22. minúte po zakončení Gondu. Postupne sa hra vyrovnávala, Michalovčania však v koncovke úspešní neboli. V záverečnom dejstve pridali hostia ďalšie dva góly a zaslúžene si odviezli tri body.
Góly: T. Gonda, Tomčák, Krem〜paský.
HK MLÁDEŽ: Orlík – Antal, L. Halapy, Halajčík, P. Gavura, Mitera, L. Jenčo, Horčík, Onuška – Zrelák, R. Mašlanka, Banovský – Wojtovič, Koceľa, Jesenský – Harasthy, Magic, Ľ. Kočan – M. Kočan, M. Oravec, Oros.

9. kolo:

Michalovce – Skalica 2:8 (0:1, 1:5, 1:2)
Spočiatku to na michalovský debakel nevyzeralo. Druhú tretinu však domáci nezvládli, v 30. minúte už prehrávali 0:6. Potom skorigoval Miloš Kočan na 1:6, ale Skaličania v záverečnej tretine prekonali náhradného brankára HK Mládež Hofericu ešte dvakrát a hoci medzitým Mašlanka vsietil druhý domáci gól, zvíťazili hostia v Michalovciach rozdielom šiestich gólov.
Góly: M. Kočan, R. Mašlanka – Zvara 2, Jaborník, T. Šille, Romančík, Smetana, T. Mikúš, A. Sloboda.
HK MLÁDEŽ: Orlík (30. Hoferica) – L. Halapy, Mitera, Onuška, Halajčík, Horčík, P. Gavura, Antal – M. Kočan, M. Oravec, Banovský, M. Kovaľ, Jesenský, Zrelák, Puškár, Koceľa, Harasthy, Wojtovič, Ľ. Kočan, R. Mašlanka, Oros.

10. kolo:

Michalovce – Senica 4:8 (4:3, 0:3, 0:2)
V prvej tretine sa hral otvorený hokej a padlo v nej až sedem gólov. Skóre sa menilo ako na hojdačke (1:0, 1:2, 3:2) a do kabín odchádzali Zemplínčania vo vedení 4:3. Podobne ako v zápase proti Skalici, nevyšla zverencom trénera Mateja Ševčíka druhá tretina, ktorú prehrali 0:3. Ani v poslednom dejstve sa im nepodarilo skórovať a Záhoráci dvoma gólmi stanovili na konečných 4:8.
Góly: M. Kovaľ 2, R. Mašlanka, Wojtovič – Kubinec 2, Beťko 2, S. Šiška, Kajba, D. Michalica, Šedivý.
HK MLÁDEŽ: Hoferica (45. Orlík) – L. Halapy, L. Jenčo, Mitera, Halajčík, Horčík, P. Gavura, Antal – M. Kočan, M. Oravec, Banovský, M. Kovaľ, Puškár, Koceľa, Jesenský, Harasthy, Wojtovič, Ľ. Kočan, R. Mašlanka, Oros.