Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Starší dorastenci doma ratovali bod

Michalovčania privítali na svojom ihrisku Petržalku.

Starší dorastenci na prvé jarné víťazstvo stále čakajú.Starší dorastenci na prvé jarné víťazstvo stále čakajú. (Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Cez víkend odohrali ďalšie majstrovské stretnutia v I. futbalovej lige dorastenci MFK Zemplín Michalovce, ktorí si zmerali sily s Petržalkou. Starší dorastenci proti poslednému tímu tabuľky dlho prehrávali, aby v závere vyrovnali na 1:1, mladší pokračujú vo víťaznom ťažení, opäť neinkasovali a triumfovali 2:0. V sobotu sa Michalovce opäť predstavia doma, súperom im bude Nitra (starší nastúpia o 11. hodine, mladší o 13.15 hod.).

Starší dorastenci

Michalovce - FC Petržalka 1:1 (0:1)
Zemplínčania nastúpili s cieľom získať prvé jarné víťazstvo, avšak už v 19. minúte inkasovali po presnom zakončení Tomšíka. Vyrovnať mohli Leško a Koscelník, ale gólmana hostí prekonať nedokázali. Petržalka mohla pridať aj druhý gól, Kočiš–Kovaľa vychytal brankár Babiak. V druhom polčase si Michalovčania postupne vytvárali prevahu a po hodine hry rozhodca neodpískal pokutový kop za ruku hosťujúceho hráča vo vlastnej šestnástke. V 71. minúte Špilár hlavou ešte netrafil, ale o sedem minút ten istý hráč už rovnakým spôsobom skóroval a vyrovnal. V záverečnej desaťminútovke zatlačili domáci hostí, ale víťazný gól sa im už napriek veľkej snahe vsietiť nepodarilo.
Góly: 19. Tomšík - 78. O. Špilár.
MFK ZEMPLÍN: Babiak - Popovič, J. Šimko, Sochanič, J. Greško - A. Leško, Hromada, Hutaj (58. J. Kiss), L. Jacko (53. P. Fedor) - O. Špilár, M. Koscelník.

Mladší dorastenci

Michalovce - FC Petržalka 2:0 (1:0)
Domáci vstúpili do stretnutia aktívne a už po necelých desiatich minútach hry otvoril skóre Vožný, ktorý sa presadil po rohovom kope. Michalovce mali naďalej prevahu, avšak viacero výborných príležitostí nedokázali premeniť. V 72. minúte bol v šestnástke hostí faulovaný Vožný, Grič pokutový kop nepremenil, ale Tóth pohotovo dorazil loptu do siete a spečatil domáce víťazstvo 2:0.
Góly: 9. T. Vožný, 72. L. Tóth.
MFK ZEMPLÍN: Holienčin - D. Horňák, T. Tomko, Ďurik, Mikovčík (50. L. Tóth) - L. Apiar, Havrila, Grič, P. Petričko - T. Kolesár, T. Vožný (74. Doboš).