Michalovce porazili v šlágri Krompachy

V zápase proti druhému celku tabuľky Michalovce neustále viedli a zaslúžene zvíťazili.

Hrajúci tréner 1. BK Roman Rakovský. V dôležitom zápase zaznamenal 15 bodov.Hrajúci tréner 1. BK Roman Rakovský. V dôležitom zápase zaznamenal 15 bodov. (Zdroj: ra)

MICHALOVCE. Basketbalisti 1. BK Michalovce vyhrali v zápase 20.kola II. basketbalovej ligy skupiny Východ na domácej palubovke nad druhým tímom tabuľky BKM Dastet Krompachy 65:61 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke.

Orly sa v ďalšom kole predstavia na palubovke súpera, keď pocestujú do Košíc na zápas s tamojším UVL. Doma ich opäť uvidíme v sobotu 17. marca, keď privítajú tím Kežmarku.

1. BK Michalovce - BKM Dastet Krompachy 65:61 (39:29)

Zápas pravdy, v ktorom sa rozhodovalo o prvom mieste v tabuľke, začali oba tímy opatrne. V úvodnej päťminútovke sa ani jedno družstvo nedostalo do výrazného vedenia. Podarilo sa to až Orlom, ktorí šnúrou piatich bodov v 6. minúte viedli po presnom koši Mižáka 11:4. Následne sa presadil trojkou R. Rakovský a po úniku Mižáka už domáci vyhrávali 17:8. Hostia síce znížili dvoma košmi na päťbodový rozdiel 17:12, posledné slovo v prvej štvrtine patrilo hrajúcemu trénerovi 1. BK R. Rakovskému, ktorý premenil jeden trestný hod. Prvá štvrtina sa tak skončila výsledkom 18:12. Úvod druhej vyšiel lepšie Orlom, ktorí po dvoch trojkách Mižáka a R. Rakovského viedli 24:12. Hostia opäť zapli na vyššie obrátky a po koši Holldu bol stav v 13. minúte 26:18. Domáci odpovedali košmi Šimka a R. Rakovského a za stavu 30:18 si lavička Krompách zobrala oddychový čas. Ten hosťom vôbec nepomohol a po presnom zásahu Šimka viedli Michalovce v 17. minúte 34:22. V poslednej minúte upravoval Šimko na 39:26, v záverečných sekundách ale Kurilla trojkou stanovil polčasové skóre na 39:29. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Krompachom. Tie zlepšili obranu a do konca tretej štvrtiny sa priblížili na rozdiel štyroch bodov, keď bol stav 52:48. Záverečná štvrtina tak sľubovala dramatický záver. Domáci basketbalisti však hneď na jej začiatku odskočili hosťom na desať bodov a definitívne tak zlomili odpor svojho húževnatého súpera. Ten ešte v záverečných sekundách znížil na rozdiel štyroch bodov. 1. BK si tak na svoje konto pripísal ďalšie víťazstvo, ktorým si upevnil prvé miesto v tabuľke.

Štvrtiny: 18:12, 21:17, 13:19, 13:13.

1. BK: Mižák 21 (1/3 trojky), Šimko 18, R. Rakovský 15 (2/3), Šanta 5, Mikulský 3 (1/3), Jäger 2, Biganič 1, T. Mitterpák, Novakovský.

BKM DASTET: Kurilla 19 (3/3 trojky), Hollda 15, Kožak 13, Drankaľuk 5, Hozza 4, Jurko 4, Ďorko 1.