Historický postup Dukly do semifinále

Postupová radosť Dukly. Klbko hráčov po výhre v Liptove.
Postupová radosť Dukly. Klbko hráčov po výhre v Liptove. (Autor: ra)
Sportnet|21. feb 2012 o 00:00

Michalovčania otočili sériu z 0:2 na 3:2 a postúpili medzi štyri najlepšie tímy súťaže.

MICHALOVCE. Postup do semifinále play-off prvej hokejovej ligy sa stal realitou.

Michalovce zvíťazili v rozhodujúcom piatom stretnutí na ľade Liptovského Mikuláša po výbornom výkone 5:2 (2:1, 3:0, 0:1) a prvýkrát v histórii sa prebojovali medzi najlepšiu štvorku tímov. V semifinále sa stretne s Bardejovom.

Dukla, ktorú na Liptov prišlo povzbudiť aj niekoľko desiatok fanúšikov, vstúpila do stretnutia výborne a už v 87. sekunde otvoril skóre kurióznym gólom z polovice ihriska Igor Majeský.

„Bol to nervózny zápas. Vedeli sme, že domáci hráči budú pod väčším tlakom, a to sa aj potvrdilo. Vyšiel nám úvod zápasu a prvú tretinu sme vyhrali 2:1. Veľmi dôležitým momentom bol gól Pavlička v 27. minúte na 1:3, ktorý nás posunul oveľa bližšie k postupu. Potom sa hra začala kúskovať, keďže domáci fanúšikovia zahádzali ľad predmetmi. V presilovke piatich proti trom, ktorú sme hrali takmer päť minút, sme strelili ďalšie dva góly a o našom postupe už nebolo pochýb,“ skonštatoval po stretnutí kormidelník zemplínskeho celku Ján Vodila.

Dokonalý obrat

Michalovčania sa od svojho návratu do prvej ligy prebojovali do play-off tretíkrát. Všetky doterajšie vystúpenia Dukly vo vyraďovacej časti sa skončili už v prvom kole, všetky zhodne 1:3 na zápasy a všetky na domácom štadióne.

V sezóne 2008/2009 ich zastavil MHK Dolný Kubín a o dva roky nato ŠHK 37 Piešťany. V ročníku 2009/2010 sa im do play-off postúpiť nepodarilo. V druhom kole resp. v semifinále play-off sa Zemplínčania teda ocitli prvýkrát.

Tréner J. Vodila tak s mužstvom dosiahol historický úspech a zároveň splnil vytúžený cieľ prezidenta klubu Milana Mráza, ktorým bol postup medzi štyri najlepšie celky prvej ligy.

V semifinále proti Bardejovu

Semifinálová séria štartuje už zajtra (opäť sa hrá na tri víťazné zápasy) a Dukla bude mať do činenia s víťazom základnej aj nadstavbovej časti Bemaco HC 46 Bardejov, ktorý v štvrťfinále porazil Prešov hladko 3:0 na zápasy. Šarišsko-zemplínske derby určite bude diváckym magnetom.

„Na zápasy sa veľmi teším, musíme sa na ne poriadne pripraviť. Derby nemá favorita, pokúsime sa opäť prekvapiť. Verím, že potešíme našich fanúšikov a že im predvedieme kvalitnú hru a budeme ich baviť hokejom,“ povedal lodivod Michaloviec, ktoré prvé dva zápasy odohrajú na ľade súpera (zajtra a vo štvrtok) a tretí a prípadný štvrtý duel je na programe v nedeľu a pondelok, rozhodujúci piaty v stredu 29. februára v Bardejove.

ico

Organizujú výjazd do Bardejova

Vedenie michalovského klubu ďakuje fanúšikom, ktorí neváhali prísť povzbudiť Duklu do Liptovského Mikuláša, kde jej vytvorili takmer domáce prostredie, a rozhodlo sa preto zorganizovať zajtra autobusový výjazd aj do Bardejova. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle 0918 816 382 alebo priamo na sekretariáte klubu. Neváhajte a príďte povzbudiť Duklu aj do Bardejova!