Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Michalovčania neuspeli v Košiciach

Kapybarám podľahli 73:90, bola to pre nich tretia porážka v sezóne. V sobotu privítajú doma bardejovský tím.

MICHALOVCE. Basketbalisti 1. BK Michalovce utrpeli v jarnej časti II. basketbalovej ligy skupine Východ prvú prehru, keď na palubovke Kapybár Košice prehrali 73:90 (33:35). V zápase nadpriemernej úrovne domáci rozhodli o svojom víťazstve až v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali vysoko 34:17. Najbližší zápas odohrajú Zemplínčania na domácej palubovke túto sobotu o 16. hodine, keď privítajú mužstvo Kings Bardejov. Šarišanom majú čo odplácať, pretože v jesennej časti na jeho palubovke prehrali 58:74.

Kapybary Košice – 1. BK Michalovce 90:73 (35:33)

Domáci vyhrali z posledných deviatich zápasov osem a postupne sa derú v tabuľke nahor. Očakávalo sa, že budú chcieť potvrdiť dobrú formu aj proti lídrovi, a že bude to náročný zápas. Michalovce nastúpili v základnej zostave Mižák, Maškulík, Šimko, R. Rakovský a Jäger. Začiatok vyšiel lepšie Košičanom, keď v 7. minúte viedli 16:7. Postupne sa hra vyrovnala a zápas bol otvorený, keď sa vo vedení striedali obe družstvá. Po polčase bolo 35:33. Do druhého polčasu nastúpil 1. BK koncentrovanejšie, ale aj tak sa mu nepodarilo urobiť si rozhodujúci náskok a po 3. štvrtine bol stav nerozhodný 56:56. Orlom robili najväčšie problémy Takáč a Mišinský, a keď sa im nedarila streľba so stredných vzdialeností, presadzovali sa najmä organizovaným útokom a zakončením spod koša. Na začiatku 4. štvrtiny sa vyfauloval Mižák a hosťom pomali dochádzali sily. Zápas bol vyrovnaní až do 5. minúty poslednej štvrtiny, keď za stavu 65:64 domácim podarilo skórovať po rychlých protiútokách a nato už Zemplínčania nedokázali odpovedať. Domáci podali bojovný výkon a o ich víťazstve rozhodla vysoká úspešnosť streľby, aj širšia lavička. Duel mal nadpriemernú druholigovú úroveň. Kapybary premenili v zápase až 9 trojbodových pokusov a hostia len 5. V tíme 1. BK podal výborný výkon Lukáš Šimko, autor 30 bodov a 12 doskokov, ktorý mal 75% úspešnosť trestných hodov (8/6).

Štvrtiny: 21:17, 14:16, 21:23, 34:17.
1.BK: Šimko 30, Maškulík 19, R. Rakovský 15, Mižák 6, Jäger 3, B. Šanta, Novakovský, Biganič.
Najviac bodov za domácich: Mišinský 29, Takáč 15.