MICHALOVCE. Michalovské hádzanárky sa dnes po štrnástich dňoch opäť predstavia na vlastnej palubovke. O 17.30 hod. v zápase 19. kola WHIL privítajú v Chemkostav aréne DHC Sokol Poruba, ktorý má rovnaký počet bodov ako Iuventa.
Zverenky kormidelníka Jána Packu pred týždňom svojich fanúšikov nepotešili, pretože v Zlíne prehrali 26:33.
„Ukázali sme tam dve tváre. V prvom polčase sme agresívne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. V ofenzíve sme hrali variabilne. O druhom polčase sa to už povedať nedá, odišli sme aj fyzicky,“ vrátila sa k minulotýždňovému vystúpeniu za riekou Moravou spojka Iuventy Alžbeta Polláková.
Debakel nemali dopustiť
Na svojho dnešného súpera nemajú Michalovčanky najlepšie spomienky. V prvom meraní síl v tomto ročníku totiž na jeho palubovke prehrali vysoko 21:33.
„Aj tam sme odišli po kondičnej stránke, preto sme všetky veci riešili individuálne. Takýto debakel sme však nemali dopustiť,“ zdôraznila rodáčka z Revúcej, ktorá okrem materského celku v minulosti pôsobila aj v bratislavských tímoch Vinohrady a Inter, v Banskej Bystrici, Vasasi Budapešť a Veszpréme.
Štvrtá Poruba je v tabuľke iba o jednu priečku za Iuventou, v počte bodov sú tieto dva tímy narovnako. Češky ťahajú päťzápasovú sériu bez prehry, naposledy remizovali so Slaviou Praha 28:28.
„Je to dobré družstvo s kvalitnými hráčkami ako sú Alžbeta Tóthová, Katarína Dubajová či Michaela Hrbková. Musíme hrať tak, aby súper rozmýšľal nad tým, ako nás poraziť. Nemôžeme sa mu prispôsobiť, musíme odmakať celých 60 minút naplno,“ dodala na záver skúsená hádzanárka.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín