Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

1. BK doma s ďalšou hladkou výhrou

Michalovčania si upevnili vedúcu priečku v tabuľke, tentoraz vysoko porazili košickú Aboviu.

Michalovský krídelník Tomáš Mižák. Proti Abovii zaznamenal 24 bodov.Michalovský krídelník Tomáš Mižák. Proti Abovii zaznamenal 24 bodov. (Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Druholigoví basketbalisti 1. BK Michalovce nezaváhali ani vo svojom štvrtom zápase odvetnej časti II. basketbalovej ligy skupiny Východ, keď na domácej palubovke porazili celok Abovie Košice 93:49. Zverenci hrajúceho trénera Romana Rakovského o svojom triumfe rozhodli už v prvej polovici stretnutia, keď si do polčasu vypracovali dvadsaťtribodový náskok 46:23. Orly sa v ďalšom kole predstavia na palubovke tímu Kapybary Košice (v sobotu 11. februára o 14. hodine), doma ich opäť uvidíme v sobotu 18. februára, keď o 16. hodine privítajú na svojej palubovke celok Bardejova.

1. BK Michalovce - ŠŠK Abovia 96 Košice 93:49 (46:23)

Skóre zápasu otvoril trojkou Roman Rakovský, na ktorého kôš nadviazal ešte v prvej minúte aj Maškulík, a tak Orly viedli hneď na začiatku 5:0. V 4. minúte upravoval Košičan Zachar na 10:7. Od tejto minúty sa však v prvej štvrtine strelecky presadili iba domáci. V 7. minúte viedli po koši Maškulíka 18:7, o niekoľko sekúnd sa presadil aj hrajúci tréner 1.BK R. Rakovský a bolo 20:7. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ani ten však Košičanom nepomohol a po koši Jägera v záverečných sekundách prvej štvrtiny viedli Michalovčania 28:7. Na začiatku druhej štvrtiny hostia mierne znížili náskok. V 13. minúte po koši Drabika bol stav 30:14 a lavička domácich si zobrala oddychový čas. Hneď po nej sa Orly spamätali, keď po dvoch trojkách Mižáka a Šimka viedli v 14. minúte už 40:14. V 18. minúte sa skvele uvoľnil Šanta a po jeho koši 1. BK viedol 46:18. Záver prvého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí šnúrou piatich bodov znížili na polčasových 46:23. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Vedúci celok tabuľky naďalej kontroloval priebeh hry a do konca zápasu si vypracoval štyridsaťšesťbodový náskok.

Štvrtiny: 28:7, 18:16, 19:16, 28:10.
1. BK: Maškulík 32, Mižák 24 (2/3), R. Rakovský 18 (1/3 trojky), Šimko 13 (1/3), Jäger 4, Šanta 2.
ŠŠK ABOVIA 96: Zachar 19, Drabik 12, Halas 7 (1/3 trojky), Kelemen 5, Onda 4, Pribula 2.