Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

1. BK doma opäť s víťazstvom

Michalovskí basketbalisti na vlastnej palubovke porazili Levoču 98:61 a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke.

Najlepší strelec sobotňajšieho stretnutia. Michalovčan Roman Rakovský zaznamenal proti Levoči 33 bodov.(Zdroj: ra)

Michalovskí basketbalisti na vlastnej palubovke porazili Levoču 98:61 (54:32) a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke. Na čele majú dvojbodový náskok pred DASTETom Krompachy.

MICHALOVCE. Druholigoví basketbalisti 1. BK Michalovce si udržali domácu neporaziteľnosť a zdolali BK Slovenský orol Levoča hladko 98:61.

Strelecky sa najviac darilo hrajúcemu trénerovi 1. BK Romanovi Rakovskému, ktorý zaznamenal 33 bodov.

Najbližšie sa Michalovce predstavia v zemplínskom derby na palubovke 1. BK Humenné (v sobotu 28. januára), doma ich znovu uvidíme v sobotu 4. februára, keď o 16. hodine privítajú košickú Aboviu.

1.BK Michalovce - BK Slovenský Orol Levoča 98:61 (54:32)

Domáci basketbalisti mali Levoči čo odplácať, pretože v prvom kole jesennej časti na jej palubovke šokujúco prehrali. Michalovčania začali zápas lepšie a v 2. minúte viedli po koši Lukáša Šimka 5:2. Keď, v 4. minúte upravoval Tomáš Mižák už na 13:5, tréner hostí na tento stav zareagoval oddychovým časom. Ten však jeho hráčom nepomohol a hneď po ňom sa presadil dvakrát Šimko. Zemplínčania tak viedli už 19:5. Následne zapli aj Levočania a v 9. minúte svietil stav 24:16. Za Orlov kontroval Mižák a v posledných sekundách upravil Roman Rakovský trojkou na 29:16. Aj v druhej štvrtine zápasu boli pánmi na ihrisku domáci basketbalisti. Tí hneď v 12. minúte viedli po koši Michala Maškulíka 34:18. Levoča si opäť zobrala oddychový čas. Zverenci hrajúceho trénera R. Rakovského však aj naďalej pokračovali vo svojej hre a v 17. minúte práve po dvoch trojkách svojho lodivoda viedli už 46:20. Hostia sa na konci druhej štvrtiny zmobilizovali a znížili stav na 54:32. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci hrali naďalej zvyšovali svoj náskok a zdalo sa, že po druhýkrát v sezóne by mohli nastrieľať sto bodov. To sa im nakoniec nepodarilo, no aj tak svojich fanúšikov potešili nielen výhrou 98:61, ale aj predvedenou hrou, ktorá zodpovedala ich ambíciám v druhej lige.