Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Víťazný štart Michalovčanov

1. BK začal jarnú časť súťaže výhrou nad Kovohutmi Krompachy o 25 bodov.

Líder doma opäť vysoko vyhral. Autor 18 domácich bodov Tomáš Mižák (vľavo).Líder doma opäť vysoko vyhral. Autor 18 domácich bodov Tomáš Mižák (vľavo). (Zdroj: Róbert Andrejov)

Strelecky sa darilo hlavne Michalovi Maškulíkovi, ktorý zaťažil konto súpera 32 bodmi.

MICHALOVCE. Druholigovým basketbalistom 1. BK Michalovce sa vstup do nového roka vydaril. Zemplínčania v prvom tohtoročnom stretnutí zdolali na vlastnej palubovke Kovohuty Krompachy po výsledku 93:68 (50:27). Zverenci hrajúceho trénera Romana Rakovského sú naďalej na čele tabuľky s bilanciou 10 víťazstiev a 2 prehry. Najbližšie sa michalovský celok predstaví opäť doma, v sobotu 21. januára o 16. hodine privíta v telocvični Gymnázia Pavla Horova nepríjemnú Levoču, ktorej má čo vracať, pretože na jej pôde zaznamenal prvú porážku v sezóne.

SkryťVypnúť reklamu

1. BK Michalovce - Kovohuty Krompachy 93:68 (50:27)

Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí na začiatku štvrtej minúty viedli 9:5, načo tréner orlov R. Rakovský zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverencov naštartoval k lepšiemu výkonu a po presnej trojke hrajúceho trénera tímu bol stav na začiatku piatej minúty 10:12. Druhá päťminútovka prvej štvrtiny vyšla oveľa lepšie domácim, ktorí ju vyhrali 15:3 a dostali sa tak do vedenia 25:15. Aj v druhej štvrtine sa viac darilo Michalovčanom. Tí výborne bránili a rýchlymi protiútokmi trestali každú jednu chybu Krompách. V 12. minúte viedli po koši Šantu 29:15, v 18. minúte po presnom zásahu Maškulíka dokonca 41:24. Aj záver druhej štvrtiny vyšiel lepšie domácim, ktorí poslednú dvojminútovku vyhrali 9:3 a po koši Šimka v posledných sekundách prvého polčasu viedli 50:27. V tretej štvrtine druhého polčasu domáci prestali dôsledné brániť, čo hostia využili najmä premieňaním trojbodových pokusov. Kovohuty znížili až na rozdiel 12 bodov. V poslednej štvrtine sa obraz hry nezmenil, hostia sa pokúšali o trojbodové pokusy a orli sa spoliehali na rýchle protiútoky. V druhom polčase vynikol strelecky najmä Maskulik, ktorému nezištné prihrával Šimko. Zápas uzavrel dvoma trojkami mladík Jäger.

1. BK: Maškulík 32, Šimko 18, Mižák 18 (1/3), R. Rakovský 9 (1/3 trojky), Šanta 7, Jäger 7 (2/3), T. Mitterpák 2
KOVOHUTY: Vojčik 23 (5/3), Sopkovič 16 (3/3 trojky), Grisák 11, Richnavský 7, Nevbeller 7, Bakši 4