Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Dukla Michalovce vyšla v Bardejove naprázdno

Dnes ich čaká posledný zápas v tomto roku, doma privítajú Piešťany.

MICHALOVCE. Prvoligoví hokejisti michalovskej Dukly opäť raz potvrdili, že premieňanie šancí je ich najväčšou slabinou.

V utorňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti o postup do play-off na ľade bardejovského lídra boli domácim viac ako vyrovnaným súperom, dokonca ich prestrieľali 34:23, ale bodovať sa im nepodarilo. V Šariši prehrali 1:3 (1:1, 0:1, 0:1).

Stretnutie v Bardejove sa začalo s vyše 20-minútovým meškaním pre problémy s ľadovou plochou. Krátko popoludní sa totiž pokazila rolba, ktorá urobila do ľadu veľkú ryhu siahajúcu až do betónu a „ľadári“ mali čo robiť, aby hraciu plochu dali do začiatku duelu do poriadku.

Nakoniec to na poslednú chvíľu stihli a poriadne stvrdnutí hráči tak mohli nastúpiť na stretnutie. To trvalo takmer 2,5 hodiny, pretože na začiatku tretej tretiny sa po jednom zo súbojov rozbilo plexisklo a niekoľko minút sa nehralo...

Dôležité víťazstvo

Bardejovskí hokejisti nastúpili na zápas proti Dukle bez viacerých opôr, ktoré povolali do extraligového celku Košíc. V oklieštenej zostave vydreli cenné víťazstvo.

„Pre divákov to nebolo veľmi pekné stretnutie, ale bojovali sme a získali tri body. Takéto výhry sú najdôležitejšie, pretože mužstvo posilnia. Dnes to bola tímová robota,“ povedal po zápase hráč domáceho Bemaca HC 46 Alexander Valentín, ktorý sezónu začínal v michalovskom drese.

Práve tento rodený obranca, ktorý v druhom zápase za sebou nastúpil v útoku, načal bývalý tím gólom v 10. minúte.

Veľkou mierou mu však k nemu dopomohol gólman Michaloviec Roman Kurali, ktorý vyrobil obrovskú hrúbku.

„Jednoznačne to bol môj najľahší gól v kariére. Hrali sme oslabenie, vyhodili sme puk a ja som ho len sledoval. Brankár ho chcel rozohrať z rohu klziska, ušiel mu a od konštrukcie brány sa odrazil mne rovno na hokejku,“ opísal gólovú situáciu A. Valentín.

Jeden gól nestačí

Michalovce mali v utorok nato, aby lídrovi pripravili na domácom ľade tretiu prehru v sezóne. Skórovať však nedokázali ani z vyložených šancí a ostali bez bodu.

„V úvodnej tretine sme boli lepším tímom, plnili pokyny trénera a nepúšťali domácich do šancí. Potom sme urobili taktické chyby a Bardejov sa dostal do vedenia. V poslednej tretine sme nevyužili ani presilovku o dvoch hráčov a zahodili veľa šancí. Ich premieňanie je naša najväčšia slabina,“ prezradil útočník Juraj Minčák, strelec jediného gólu HK Dukla, ktorým v 15. minúte vyrovnával na 1:1.

Už dnes o 17. hodine nastúpia zverenci trénera Branislava Okuliara na posledný zápas v tomto roku, keď doma privítajú v tabuľke druhé Piešťany, ktoré ťahajú päťzápasovú víťaznú šnúru bez straty bodu.