Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Hokejisti Trebišova aj Michaloviec víťazne

Trebišovským hrdinom v Púchove bol Tomáš Sax, ktorý zaznamenal hetrik. Víťazný gól Dukly vsietil v samostatných nájazdoch Miloš Palovčík.

Rozhodujúci samostatný nájazd. Premenil ho útočník HK Dukla Miloš Palovčík.Rozhodujúci samostatný nájazd. Premenil ho útočník HK Dukla Miloš Palovčík. (Zdroj: šm)

TREBIŠOV/MICHALOVCE. Obaja zástupcovia zemplínskeho regiónu zaknihovali v predposlednom kole základnej časti I. hokejovej ligy nad svojimi súpermi víťazstvá. Kým Michalovce doma porazili Topoľčany až po samostatných nájazdoch, Trebišov naplno bodoval v dôležitom súboji v Púchove.

Hrdinom opäť Tomáš Sax

HK Trebišov cestoval na zápas k púchovskému nováčikovi po predchádzajúcej domácej prehre s tabuľkovým susedom z Považskej Bystrice s cieľom získať dôležité body, ktoré by si preniesli do tabuľky o udržanie v prvej lige. Vo vyrovnanom stretnutí sa nakoniec tešili z plného bodového zisku po víťazstve 5:2 (1:1, 1:3, 0:1). Veľkú zásluhu na trebišovskom triumfe má krídelník druhého trebišovského útoku Tomáš Sax, ktorý druhýkrát v sezóne zaznamenal hetrik. Ďalšie góly hostí vsietili útočníci Richard Ficko a Milan Mach, ktorý v 59. minúte pečatil výhru zverencov trénera Ľubomíra Roháčika strelou do prázdnej brány. Základnú časť súťaže zakončí Trebišov zajtra o 18. hodine na piešťanskom ľade.

Opäť nevyužité šance

Michalovská Dukla privítala na svojom ľade Topoľčany a v úvode si vytvorila veľkú prevahu, počas ktorej však dokázala streliť iba jeden gól, keď sa po nádhernej strele presadil Juraj Pavličko. „Zo 16 striel v prvej tretine sme hosťujúceho brankára prekonali iba raz. Potom chlapci poľavili, začali hrať profesorský hokej a škrípalo nám to aj v obrane,“ povedal po zápase Branislav Okuliar, kormidelník HK Dukla. Topoľčanci slabšie chvíľky domáceho celku využili a otočili stav na 1:2.

Trestné strieľanie by ich „dorazilo“

Zemplínčania potom opäť naklonili misky váh na svoju stranu a po Minčákovom teči v 55. minúte už vyhrávali 4:2. „Súpera sme mohli  'doraziť ' o niekoľko sekúnd nato, ale Fajčák nepremenil trestné strieľanie. Zbabrali sme jasný zápas a v závere inkasovali dva lacné góly. Ak chceme hrať vo vrchnej polovici tabuľky, nemôžeme takto strácať body,“ dodal B. Okuliar. Dukla nakoniec rozhodla zápas v samostatných nájazdoch, keď rozhodujúci premenil skúsený útočník Miloš Palovčík a Michalovce si tak po víťazstve 5:4 pripísali do tabuľky dva body. Zajtra o 17.30 hod. odohrajú duel na ľade lídra z Bardejova.