SNINA. Záver jesene je pre sninské áčko nepriaznivý. Aj keď im sčasti neprial žreb a z ostatných štyroch stretnutí až trikrát cestovali za súpermi, na konto bodov pribudol za mesiac iba jediný bod, čo sa prenieslo na zošmyknutie v tabuľke až na dvanáste miesto.
Ťažký ekonomický stav
Sninský herný prejav na trávniku nie je zlý, isto si za výkony ostatných štyroch stretnutí zaslúžili futbalisti viac ako iba bodík, ale... Prezident MFK Snina načrel aj do iného, ako herného súdka. „Dôležité pre futbal sú aj financie. Kým takto pred rokom na sklonku jesene sme mali na účte zhruba 45–tisíc eur, teraz je to asi 27–tisíc eur. Stále sa boríme v dlhoch, týkajú sa aj futbalistov A-mužstva, i keď sme ich už čiastočne zmenšili. Aj keď snaha hráčom nechýba, predsa len z hláv myšlienky razom nevyženiete. Isto veľmi chcú, no nedarí sa. Chýbajú nám góly Števa Pčolu, ktorý je pracovne v Írsku. Čakáme už na koniec jesennej časti, potom by sa mali veci poriešiť,“ mienil Vladimír Drobňák.
Diňa na dovolenke
Naposledy bol Pavol Diňa na sninskej lavičke doma proti Haniske. Do Stropkova ani Giraltoviec už s mužstvom necestoval. „S Paľom sme debatovali, sám sa rozhodol, že záver jesene vypustí, snáď to chlapcov nabudí. Trénerské kormidlo prevzala dvojica našich harcovníkov Fero Hanc - Marek Lukáč. Hneď po jesennej časti si spolu sadneme a rozoberieme aj trénerskú tému,“ podotkol šéf sninského futbalu.
Dôležitý postoj mesta
Nielen sponzorské dotácie, ale najmä podpora mesta sú základom chodu sninského futbalu. Klub ju vníma ako základ činnosti. „Pripravíme kompletnú koncepciu činnosti, ciele jednotlivých družstiev, pri jednom z nich aj snahu postupu. Samozrejme, nutné je nastoliť aj pevnú finančnú podporu, aby sme neživorili. Chceme ešte pozdvihnúť mládežnícku úroveň, dôležitá je taktiež výstavba ihriska s umelou trávou, ktorá pomôže hráčom v zimnej príprave a odľahčí náklady klubu. Bez podpory mesta sa futbal v Snine smerom dopredu nepohne,“ dodal Vladimír Drobňák.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín