MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy potvrdili víťazstvom nad Šaľou vedúce postavenie v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL.
V predohrávanom stretnutí 8. kola zvíťazili nad Duslom 32:27 (16:11) a na svojom konte už majú 14 bodov. Dnes Michalovčanky odleteli do Švédska, kde cez víkend odohrajú dvojzápas 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) s IK Sävehof.
Zlyhali v obrane
Šalianky držali krok s Iuventou iba v úvode, keď bol stav 7:7, ale vo zvyšnom priebehu už len prehrávali. Ich kormidelník Michal Lukačín, michalovský rodák, bol pochopiteľne sklamaný.
„Domáce boli jednoznačne lepšie a zaslúžene zvíťazili. Dievčatá zaostali za predchádzajúcimi výkonmi a zlyhali hlavne v obrannej činnosti. Hoci sa náš výkon po zmene strán zlepšil, na lepší výsledok nám nestačil,“ uviedol kormidelník HK Slovan Duslo Šaľa.
Od začiatku udávali tón duelu
Zverenky maďarského lodivoda Józsefa Vuru zaknihovali v stredu už piatu domácu výhru v prebiehajúcej sezóne, nad zatiaľ najsilnejším súperom.
„Veľmi dobre sme sa pripravili na nepríjemného súpera, ktorý od začiatku do konca hrá útočnú a nátlakovú hádzanú. Dobre sme riešili situácie v obrane, po ktorých sme dávali góly. Od začiatku sme udávali tón zápasu a zaslúžene vyhrali,“ skonštatoval po súboji majstra s vicemajstrom J. Vura, v ktorého družstve sa proti Šali strelecky najviac darilo šesťgólovej Szöllösiovej.
Dvojzápas vo Švédsku
Michalovce dnes v skorých ranných hodinách odleteli z Budapešti na sever Európy do Švédska, kde v sobotu a nedeľu odohrajú dva zápasy tretieho kola PVP proti tamojšiemu majstrovi IK Sävehof.
Najbližší duel vo WHIL odohrá Iuventa v sobotu 12. novembra na palubovke DHK Zora Olomouc.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín