Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Ďalšia hladká výhra michalovského 1. BK

Zverenci hrajúceho trénera Romana Rakovského zvíťazili nad košickými Kapybarmi jednoznačne 76:49.

MICHALOVCE. Druholigoví basketbalisti 1. BK Michalovce v piatok zaknihovali tretiu výhru v prebiehajúcej sezóne, keď na vlastnej palubovke porazili Kapybary Košice 76:49. Najbližšie v sobotu sa Zemplínčania predstavia na bardejovskej pôde, doma ich uvidíme v sobotu 5. novembra o 15. hodine, keď v telocvični Gymnázia Pavla Horova privítajú M–Basket Humenné.

1.BK Michalovce – Kapybary Košice 76:49 (42:27)

Hostia prišli do Michaloviec iba so šiestimi hráčmi a na ich hre to bolo aj vidieť. Od začiatku sa hral rýchly basketbal s veľkým počtom streleckých pokusov na oboch stranách. Orly si vypracovali ešte v prvej štvrtine náskok, ktorý zvyšovali až do konca zápasu. Už v prvej minúte sa presadili Šanta a Mižák. Michalovčania tak išli do vedenia 4:0. Rozdiel v skóre v prospech domácich hráčov ustavične narastal. V 6. minúte viedli Orly po koši V. Mitterpáka 11:5, o minútu neskôr po presnom zásahu hrajúceho trénera družstva Romana Rakovského už 13:5. Po prvej štvrtine viedli domáci basketbalisti 16:10. Michalovčania začali lepšie aj druhý polčas. Hneď po troch minútach viedli po dvoch košov Jägera 22:14. Hostia síce kontrovali trojkou, no následne strelil trojku aj V. Mitterpák a po koši Jägera viedli už 12 bodovým rozdielom 29:17. Domáci basketbalisti pokračovali do konca druhej štvrtiny vo svojej aktivite a ich náskok do konca polčasu narástol na 15 bodov, keď viedli 42:27. Druhý polčas otvoril presnou trojkou Mižák. Domáci hráči od začiatku tohto dejstva zvyšovali svoj náskok. Do konca tretej štvrtiny už viedli Orly 64:36. V poslednej časti si už svoj náskok udržiavali a príležitosť dostali aj hráči z lavičky.

1. BK: Mižák 14 (2 trojky), Jäger 14, Šanta 14, V. Mitterpák 11(1), R. Rakovský 10 (2), Maškulík 9, Vaníček 2, Mikulský 2, Novakovský, T. Mitterpák, Pančura, Šepeľa.

Zisky: Mižák 5.

Doskoky: Šanta 13, Maškulík 8, Mižák 7, R. Rakovský 5.

Asistencie: R. Rakovský 6, V. Mitterpák 4.