MICHALOVCE. Po jedenásťdňovej pauze sa prvoligoví hokejisti HK Dukla Michalovce predstavia opäť pred vlastným obecenstvom. Dnes v tradičnom čase o 17. hodine hostia ďalšiu Duklu - senickú - ktorej patrí s 15 bodmi 9. miesto v tabuľke.
Michalovce majú o tri body viac a iba vinou horšieho skóre, ako majú Spišská Nová Ves a Bardejov, sú na treťom mieste.
Zverenci kormidelníka Miroslava Ihnačáka narazia dnes na zdatného protivníka. Senica sa po slabšom začiatku rozbehla a posledné tri zápasy vyhrala so skóre 17:4.
„Očakávam ťažký zápas. Našou výhodou bude domáce prostredie, kde sa nám zatiaľ darí výborne. Treba využiť aj to, že Seničania nastúpia po dlhej ceste. V prvej tretine to musíme zužitkovať,“ povedal obranca Zemplínčanov Daniel Hančák, ktorý do Michaloviec prišiel pred sezónou z konkurenčnej Spišskej Novej Vsi.
Nepríjemné mužstvo
Daniel Hančák v minulosti chodieval do Senice hrávať na striedavý štart z bratislavského Slovana, v ktorom niekoľko rokov pôsobil.
„Senica je nepríjemné, útočné a agresívne mužstvo, ktoré hrá dobre do tela. Určite bude chcieť aj u nás zvíťaziť,“ doplnil 27-ročný obranca.
V senickej Dukle pôsobí aj bývalý michalovský hráč Anton Lezo, ktorý vlani nedohral sezónu kvôli žltačke.
Michalovský káder momentálne netrápia žiadne zranenia, všetci hráči sú pripravení nastúpiť. „Je nás však málo, po odchode trojice P. Segľa, Bouz a Kmiť máme poskladané len tri päťky. Dúfam, že sa nikto nezraní a tím sa doplní o nejakých hráčov. Urobíme však všetko pre to, aby sme vyhrali,“ dodal na záver Daniel Hančák.
Zemplínčanov by dnes mali posilniť aj traja útočníci z košickej juniorky, Igor Halás, Peter Boltun a Filip Podsedlý.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín