Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Juraj Pešta mužom zápasu vo Vinnom

Pod výhru svojho celku 4:1 v derby zápase proti Nacinej Vsi sa podpísal dvoma gólmi, ku ktorým pridal aj jednu gólovú asistenciu.

VINNÉ. Futbalisti OŠK Vinné sa v druhom kole piatoligovej súťaže dočkali premiérového víťazstva, keď doma porazili v derby ŠK Nacina Ves 4:1. V prestížnom stretnutí sa vytiahol mladý útočník domácej celku Juraj Pešta, ktorý zaznamenal dva góly do siete hosťujúceho brankára Michala Lišku, a na jeden presný zásah aj prihral. Okrem toho sa do štatistík zapísal aj inkasovanou žltou kartou.

Zvíťazil lepší

Vinné sa pred vyše týždňom na poslednú chvíľu dostalo do piatej ligy a v prvom kole prehralo na ihrisku Lastomíra tesne 1:2. V druhom kole ho čakalo druhé derby a v ňom nedali šancu Nacinej Vsi. „Prakticky celý zápas sme boli lepším celkom a zaslúžene sme zvíťazili. Určite sme nečakali také jednoznačné víťazstvo, ale od začiatku sme išli za svojim cieľom, ktorým bol zisk troch bodov,“ povedal po stretnutí strelec dvoch gólov Juraj Pešta, ktorý veľkou mierou prispel k prvej výhre Vinného.

Vyšiel mu zápas

Prvý gól sa podarilo 22-ročnému útočníkovi vsietiť tesne pred uplynutím polhodiny hry, v 27. minúte zahral stopér Martin Ondo dlhú loptu na rozbehnutého Juraja Peštu, ktorý zvýšil na 2:0. „Dobre som spracoval nakopnutú loptu, presadil som sa cez obrancov a presnou strelou som prekonal Lišku v bráne hostí,“ opísal svoj premiérový zásah rodák z Vinného. Druhý vsietil v 79. minúte. „Obhodil som brániaceho hráča a z hranice 11 metrov som zoči-voči gólmanovi umiestnil strelu presne k žrdi. Zápas mi vyšiel a so svojim výkonom som spokojný.“

Asistencia aj žltá karta

Juraj Pešta netajil veľkú radosť zo svojho prvého gólu a v eufórii dal zo seba dole dres, začo ho skúsený rozhodca Milan Ruščanský napomenul žltou kartou. Viniansky „Všadebol“ J. Pešta sa predviedol aj v 52. minúte, keď šikovne ušiel po ľavej strane a napriek tomu, že bol faulovaný, našiel spätnou prihrávkou na rohu päťky Petra Szánta a ten zaznamenal gól. Zaujímavosťou je, že 22-ročný útočník bol v 88. minúte striedaný Petrom Miklošom, no toho asistent rozhodcu Viliam Pavlišin pre zlý výstroj na ihrisko nepustil. Vyšťavený Juraj Pešta mohol zísť z trávnika až v poslednej minúte riadneho hracieho času, keď mohol konečne vystriedať...