Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Michalovskí futbalisti odštartovali úspešne

K tesnej výhre nad Lučencom veľkou mierou prispel mladý stredopoliar Róbert Kovaľ, ktorý premiérovo skóroval. Prvý duel medzi mužmi absolvoval ďalší mladík Lukáš Jacko.

MICHALOVCE. Vydarená premiéra! Michalovskí futbalisti pred peknou návštevou 2 100 divákov zdolali v sobotňajšom úvodnom kole druhej ligy mužstvo FK LAFC Lučenec tesne, ale zaslúžene 2:1 (1:0). Výborný dojem zanechal mladík Róbert Kovaľ, ktorý strelil prvý gól MFK Zemplín v tomto ročníku.

Gól chutil výborne

V základnej zostave michalovského trénera Vlastimila Petrželu sa po druhýkrát v kariére objavil iba 17-ročný stredný záložník Róbert Kovaľ, ktorého bolo v sobotu „plné“ ihrisko.

Svoj kvalitný výkon okorenil aj premiérovým presným zásahom v seniorskom drese, ktorý dosiahol v 27. minúte. Vďaka nemu uvideli fanúšikovia na michalovskom štadióne prvý gól v novom ročníku.

„Ten gól mi chutil výborne. Pred gólom dobre odcentroval Pavol Ruskovský na zadnú žrď, Filip Serečin loptu vrátil pred bránu, kde som sa k nej dostal úplne náhodne a poslal som ju za chrbát brankára,“ povedal na úvod natešený Róbert Kovaľ, ktorý otvoril gólový účet MFK Zemplín v sezóne 2011/2012.

Premiéra Lukáša Jacka

V michalovskom drese absolvovali premiéru aj noví hráči, brankár Patrik Lé Giang, útočník Dominik Fótyik a prekvapujúco aj mladý krajný záložník Lukáš Jacko z dorastu, ktorý na trávnik vybehol v 64. minúte.

„Jacko s nami trénoval ešte v jarnej časti, letnú prípravu s nami neabsolvoval, ale ja som na pravú stranu zálohy nemal k dispozícii žiadneho iného hráča, takže som sa rozhodol poslať ho na ihrisko, pretože Dominik Kunca neodohral najlepší zápas. Výkonom nesklamal a vypracoval aj jednu šancu Filipovi Serečinovi, ktorý ju však zahodil,“ povedal na margo michalovského odchovanca tréner MFK Zemplín Michalovce Vlastimil Petržela, ktorému v sobotu chýbal okrem zranenej dvojice Emil Lé Giang a Michal Škvarka aj chorvátsky stopér Milan Krmpotič kvôli nedotiahnutému prestupu.