Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

V Kamenici boli majstrovstvá Čiech v motorovom paraglajdingu

Spolu 35 pilotov zo štyroch krajín si v uplynulých dňoch meralo sily v motorovom paraglajdingu na letisku v Kamenici nad Cirochou.

Česká reprezentácia. Do Kamenice prišla na otvorené majstrovstvá Českej republiky.Česká reprezentácia. Do Kamenice prišla na otvorené majstrovstvá Českej republiky. (Zdroj: kor)



KAMENICA NAD CIROCHOU. Náčelník letiska Arnošt Foff informoval, že majstrovstiev sa zúčastnilo 16 pilotov z Čiech, 15 z Poľska a traja zo Slovenska. Medzi súťažiacim bol aj Angličan Michael Carnet, majster sveta z roku 2009.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Česi si vybrali letisko kvôli dobrému zázemiu

Jiří Chorche Šrámek, profesionálny inšpektor a učiteľ lietania uviedol, že súťaž preverila nielen pilotov, ale aj materiál. Piloti si merali sily v lietaní, slalome, súťažili v precíznosti pristávania či v navigačných disciplínach.
Po celý čas však spoločne zápasili s vrtochmi počasia. Silnejším a nebezpečným protivníkom, ktorému museli v niektoré dni ustúpiť, bol pre nich vietor a dážď.

SkryťVypnúť reklamu

Antonín Kulíšek, organizačný riaditeľ majstrovstiev potvrdil, že do Kamenice prišla celá česká reprezentácia. „Letisko v Kamenici sme si vybrali kvôli tomu, že je tu fantastické zázemie,“ povedal. „Z Lubu od Karlových Varov som tu prešiel až 1 030 kilometrov,“ spočítal Peter Matoušek, ktorému sa v Kamenici páčilo a dlhú cestu neľutoval.

Budú v Kamenici aj majstrovstvá sveta?

Motorovému paraglajdingu sa v Česku aktívne venuje okolo tisíc pilotov. Šrámek s Kulíškom potvrdili, že je možné, že sa na letisku v Kamenici nad Cirochou budú na budúci rok konať majstrovstvá sveta v motorovom paraglajdingu. Podľa nich má na to letisko všetky predpoklady a Kameničania zvládnu toto prestížne podujatie aj po organizačnej stránke.

Českí piloti potvrdili, že pohľad na Horný Zemplín z výšky je krásny. Najviac u nich bodoval prelet nad Vihorlatskými vrchmi smerom na Zemplínsku šíravu. Povzdychli si len, že je škoda, že na otvorené majstrovstvá, o ktorých informovali v predstihu, prišlo veľmi málo ich slovenských kolegov.

SkryťVypnúť reklamu

kamenica_2_kor_res.jpg
Pilotom sa Zemplín páči. Prelet si pochvaľovali (zľava) Ľuboš Závorka z Kroměříža, Katka Vaňová z Ostravy, Peter Matoušek z Lubu pri Karlových Varoch, Marek Schulz z Tišnova. Foto: kor

kamenica_3_kor_res.jpg

Jiří Chorche Šrámek. Potvrdil, že je možné, že na budúci rok prídu do Kamenice piloti už na majstrovstvá sveta. Foto: kor

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 88 433
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 672
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 380
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 449
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 119
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 458
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 231
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 508
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu