Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
DOMA PREHRALI S VKP OBE STRETNUTIA

Chemesáci začali finále ako v zlom sne

Humenčania po dvojici úvodných finálových zápasov prehrávajú 0:2, do Bratislavy idú s cieľom riskovať a vrátiť sa do série.

Richard Vlkolinský prežíval aj finálové stretnutia s VKP typicky emotívne.Richard Vlkolinský prežíval aj finálové stretnutia s VKP typicky emotívne. (Zdroj: Ján Meňoščík)

HUMENNÉ. Tak toto asi nikto nečakal. Možno predpokladať, že ani bratislavská výprava si nekládla pred dvojzápasom vo finálovej sérii na humenskej palubovke tvrdé ciele vedenia v sérii 2:0. Dnes sú stretnutia za nami a realita je taká.

Chemesáci v utorok podľahli VKP v tajbrejku 2:3 (-20, 18, 16, -15, -14), v stredu pomerom setov hladko 0:3 (-22, -26, -24). Finálová séria sa hrá na štyri víťazstvá, ďalšie dva zápasy sú na programe zajtra a v nedeľu a môže sa stať, že už o dva dni spoznáme nového majstra vo volejbalovej extralige mužov.

Výhoda nevyužitá

Tréner Humenčanov Richard Vlkolinský po dvojici domácich neúspešných súbojov poznamenal: „Do priebehu prvého zápasu veľmi zasiahol rozhodca, boli sme rozladení, naša hra kolísala, viac sme vnímali výroky rozhodcu, čo nás odťahovalo od hernej podstaty. VKP bol v oboch dueloch koncentrovanejší, taktiež mal podstatne vyššiu úspešnosť v prvej lopte obrany proti nám. Že niekedy zaúradovalo aj šťastie, je vedľajšie, rozhodujúce je, že sme domáce prostredie vôbec nevyužili. Sami sme sa dostali pod tlak súpera, niektorí hráči sa s tým vôbec nevysporiadali v utorok ani v stredu. Toto je skôr moje sklamanie, ani nie tie prehry, ako zápasové 'žitie' niektorých hráčov. Stav série zatiaľ výsledkovo sedí, lebo VKP bol lepším družstvom.“

Väčšinou iba doťahovali

V humenskej hre chýba ľahkosť, bezstarostnosť, viera vo vlastné sily, nastal úplný pokles formy. Vo svojich koľajach boli chemesáci v utorňajšom druhom a treťom sete, o deň neskôr bol v „pohode“ iba prvý set do stavu 19:16.

Okrem toho to bolo stále iba doťahovanie súperovho náskoku, aj keď treba uznať, že heroicky úspešné, škoda, že iba do vyrovnania skóre. V utorňajšom tajbrejkovom sete z 11:14 na 14:14, druhé finále prinieslo podobné krátkodobé zmŕtvychvstanie hneď dvakrát: II. set - z 21:24 na 24:24, III. set - z 22:24 na 24:24. Spolu odvrátili chemesáci päť mečbalov...

„Boríme sa s tým celú sezónu, ukázali nám to aj zápasy v MEVZE. Vždy sme náskok súpera iba doťahovali, aj keď sa nám to podarilo, prišla koncovka a tá patrila súperovi. Nespravili sme s tým nič ani v tomto finálovom dvojzápase,“ mienil kouč chemesákov R. Vlkolinský.

Hop alebo trop

Ak bude pokračovať herný prejav v humenských radoch z domácich duelov aj v dvojzápase v bratislavskej hale Mladosť, majster bude známy už tento víkend. V prípade aspoň jedného víťazstva chemesákov sa séria ešte vráti do Humenného (streda 20. apríla).

„Už musíme hrať hop alebo trop, tak, ako hral VKP teraz u nás a vyšlo im to. V utorok sa po našich dvoch jednoznačných setoch otriasli, riskovali ďalej a vyšlo im. Šanca na návrat série do Humenného tu stále je, tlak však budeme musieť vyvinúť my,“ dodal tréner Richard Vlkolinský.