Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky
ČISTÉ KONTO TEŠÍ, MENEJ UŽ REMÍZA...

Sladkokyslá premiéra

Humenský brankár Martin Klamár bol oporou, zmaril tri ľubovnianske tutovky, čím vychytal čisté konto, ktoré však udržalo tak pre 1. HFC v záchranárskom derby iba bod.

HUMENNÉ. Remíza je málo. Strata dvoch bodov v priamom súboji o záchranu sa môže pre 1. HFC Humenné ukázať v konečnom účtovaní ako podstatná. Bezgólovú remízu mohli zmeniť obaja aktéri východniarskeho derby. Ľubovnianci sa až v troch prípadoch dostali pred brankára Klamára, humenský Berjanidze v nadstavenom čase pred odkrytou časťou brány z dvoch krokov hlavičkoval do žrde.

O nominácii vedel

Tréner Andrej Čirák v domácej jarnej premiéru pozmenil základnú zostavu na troch postoch. Bratov Šuľákovcov limitoval trest za štyri žlté karty, resp. zranenie (nahradili ich Hrehovčík a Jurov) a obmena nastala aj medzi žrďami.

Mladého Brzu (19 rokov) nahradil o desať rokov starší, logický tým aj skúsenejší Martin Klamár. Že bude v derby jednotkou, vedel už skôr.

„Tréner Čirák mi to oznámil ešte uprostred týždňa, aby sa som na zápas pripravoval tréningovo i psychicky,“ poriešil stroho dôvody brankárskej zmeny Martin Klamár. Počas zimnej prestávky jedna z nových humenských tvárí tak v sobotu zažila v drese 1. HFC premiéru.

Zahriali tri tutovky

Dnes už je rezultát derby známy a možno hodnotiť. Smelo sa dá povedať, že zápas humenskému gólmanovi vyšiel. Okrem iného kryl reflexívne nohou v 44. minúte tutovku Mariančíka, v 56. minúte bravúrne zneškodnil stopercentnú šancu Dlugoša z ôsmich metrov a repete s rovnakým obsadením i výsledkom sa udialo aj v 78. a 88. minúte.

„Bola strašná zima, hráči sa zahriali aspoň pohybom, ale pre brankára je to hotová katastrofa. Šance hostí mi aspoň rozprúdili krv, samozrejme ma teší, že zákroky sa mi vydarili. Škoda však, že výsledok sme my zmeniť nedokázali. Ak brankár vychytá nulu, je to vždy príjemné, tentokrát je ale moja radosť taká sladkokyslá, lebo sme chceli vyhrať,“ dodal Martin Klamár, v záchranárskom derby spolu so stredopoliarom Mihokom najlepší v radoch 1. HFC Humenné.

Do tretice bez gólov

Vzájomná bilancia Humenné - Stará Ľubovňa je aj po víkende naďalej naklonená pre celok spod Vihorlatu, tentokrát pomerom 2 - 5 - 0. Zaujímavé však isto je, že posledné tri duely týchto celkov sa skončili vždy remízou a vždy bez gólov.