Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

Psy choval v kufri auta na sídlisku

Kuriózny prípad riešili v týchto dňoch mestskí policajti v Michalovciach. Obyvateľ z Konečnej ulice ich upozornil na psíkov, ktorí boli už niekoľko dní zavretí v kufri osobného auta.

Audi. Z kufra sa ozýval štekot psov tri dni.Audi. Z kufra sa ozýval štekot psov tri dni. (Zdroj: mipo)

Majiteľ vozidla tvrdí, že nejde o žiadne týranie. Okrem polície sa prípadom bude zaoberať veterinárna správa a ochrancovia zvierat.

MICHALOVCE. Zo staršieho auta Audi 100 na parkovisku pred osemposchodovým obytným domom na Konečnej ulici v Michalovciach sa už niekoľko dní ozýval hlasný štekot psov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Auto so striebornou metalízou má porozbíjané spätné zrkadlá, smerovky a zadné svetlá. Michalovskí mestskí policajti auto skontrolovali koncom uplynulého týždňa. Upozornil ich naň jeden z obyvateľov sídliska, ktorému sa niekoľkodňové brechanie z auta zdalo podozrivé.

SkryťVypnúť reklamu

V kufri našli dvoch psov, bastardov nižšieho vzrastu. Vnútri sa dokázali pohybovať, prístup vzduchu mali cez rozbité zadné svetlo. Psy brechali iba vtedy, keď niekto prechádzal okolo.

Vnútri vozidla našli policajti na zadných sedadlách aj štyri mačky. Vedľa nich bola miska s vodou a jedlom. Do auta sa však policajti nedostali, bolo zamknuté.

Policajná hliadka majiteľa auta navštívila doma. "Ide o porušenie zákona o veterinárnej starostlivosti chovných zvierat a zároveň o porušenie všeobecne záväzného nariadenia mesta Michalovce. Budeme postupovať podľa zákona. Upozornenie išlo na regionálny úrad veterinárnej starostlivosti. O spoluprácu sme požiadali aj ochranu zvierat. Držiteľ zvierat bude postihnutý. Ako, to sa vyhodnotí podľa podľa nebezpečnosti činu, podľa skutkovej podstaty a podľa toho, čo všetko ešte zistíme. Je to priestupok, budeme to riešiť podľa zákona o priestupkoch. Ochrana zvierat prisľúbila, že sa tým bude intenzívne zaoberať," vysvetlil náčelník Mestskej polície v Michalovciach Bartolomej Kudroč. Mestskí policajti môžu majiteľovi auta udeliť pokutu do 33 eur.

SkryťVypnúť reklamu

Majiteľ: Psom som chcel pomôcť

Psy mali byť zatvorené v kufri tri dni. Majiteľ auta Viktor S. tvrdí, že ide o nedorozumenie. Odmieta, že by psov týral a väznil v aute. Hovorí, že im chcel pomôcť. Psíkov našiel nedávno na opustenom bývalom poľnohospodárskom družstve pri obci Palín.

Pripustil, že držanie v kufri auta je neštandardné: "Najprv som ich chcel zobrať do bytu, ale psy sú príliš hlučné. Nebolo by to v poriadku voči ostatným susedom. V kufri neboli zatvorené celé dni. Vždy som im dal najesť a bral som ich na prechádzku cez deň aj na štyri hodiny."

Povedal, že pre psíkov to bolo iba dočasné riešenie, kým im nájde druhý domov: "Nechcel som, aby sa potulovali a nemal som ich kde dať. V Michalovciach nie je žiadny útulok."

Tvrdí, že nájdených psíkov dal aj zaočkovať. Jednému už cez víkend našiel rodinu v obci Jovsa v okrese Michalovce. Sám v byte chová čistokrvného čierneho ruského teriéra.

Obyvatelia sídliska, ktorí majiteľa auta poznajú, sú presvedčení, že by psom neublížil. "Práve naopak, on má psy rád. Sám sa stará o veľkého psa. Pravidelne s ním chodieva na prechádzky," povedal Peter zo sídliska.

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 329
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 567
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 338
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 399
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 541
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 244
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 558
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 515
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu