Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tréner Petržela cíti krivdu

Remíza teší, menej už strata dvoch kľúčových hráčov, ktorí budú proti Petržalke chýbať.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec odchádzali v sobotu podvečer z Národného tréningového centra v Senci s pocitom krivdy. Hoci bod za remízu 1:1 z pôdy ambiciózneho nováčika ŠK SFM Senec MFK Zemplín nepochybne tešil, menej už fakt, že jediný gól inkasovali z vymyslenej penalty a pred sobotňajším domácim šlágrom prišli o dvoch hráčov základnej zostavy.

Boli jasne lepší

Tréner Michaloviec Vlastimil Petržela si výkon svojho mužstva pochvaľoval. „V prvom polčase sme boli herne lepší, mali sme viac z hry a škoda, že strela Serečina skončila na žrdi a dve stopercentné šance Kuncu zastavili domáci až v poslednej chvíli na bránkovej čiare. Druhý polčas poznačila situácia z 54. minúty, keď po bežnom súboji domáceho Železníka s naším Vanákom rozhodca si nielenže vymyslel penaltu, ale aj nezmyselne vylúčil Miša Vanáka. Hrali sme desiati a prehrávali sme... Našťastie sa po príchode na ihrisko chytil Erik Seman, ktorý našiel Serečina a jeho genialita vyšperkovaná krásnym gólom nám zariadila aspoň bod. Groteska sa však neskončila, pretože rozhodca Matúš domácich naďalej okato tlačil, vymýšľal im štandardné situácie, ale zvládli sme to a viac už neinkasovali,“ povedal o stretnutí český tréner MFK Zemplín.

Už piata penalta...

Špeciálne sme sa ho opýtali na výkon rozhodcovskej trojice, veď proti Michalovciam arbitri v doterajšom priebehu jesene odpískali vonku už piatu penaltu... „To nie je normálne! Jeden nezmysel za druhým, až mi je z toho zle. Pomaly všade, kde prídeme, je proti nám penalta. My sme však zatiaľ kopali iba jednu doma proti Liptovskému Mikulášu. Teraz to bola totálna hlúposť, za faul, ktorý ani nebol, sme čelili penalte a ešte aj prišli o Vanáka. Keby nie toho gólu z pokutového kopu a vylúčenia, určite by sme v Senci vyhrali. O tom som stopercentne presvedčený,“ netajil V. Petržela.

Bez Opielu i Vanáka

Horšie je, že MFK Zemplín prišiel o dvoch hráčov základnej zostavy, keďže okrem vylúčeného Vanáka bude chýbať aj potrestaný kapitán Tomáš Opiela, ktorý videl štvrtú žltú kartu. A to Michalovce v sobotu o 13.00 hod. hostia rozbehnutú Petržalku. „Je to pre nás obrovská strata, obaja patria medzi kľúčových hráčov a keďže nemáme posty zdvojené, ani si neviem predstaviť, ako ich nahradíme,“ dodal. Fanúšikovia sa v sobotu môžu tešiť na niekoľko prekvapení pred duelom aj počas duelu, o ktorých vás budeme ešte podrobne informovať.