Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Sninský štvorgólový násyp

Za celú jeseň inkasovala košická Lokomotíva iba deväť gólov, v jarnej predohrávke na sninskom trávniku však na konto lídra pribudli naraz hneď ďalšie štyri.

SNINA. Rozlúčka ako sa patrí. Sledovala ju tisícka divákov, výsledok 4:0 si vynútil veľký aplauz. Bodaj by nie, na sninskom trávniku musel skloniť hlavy treťoligový líder. Aj keď domácim chýbala hneď trojica hráčov základného kádra (P. Hišem, Š. Pčola, Popovič), košická defenzíva sa úplne rozleptala a v jednom zápase inkasovala takmer polovicu dovtedajších jesenných gólov.

Prvýkrát riadne

MFK Snina odohral s košickou Lokomotívou v ostatnom období päť stretnutí, no víťazstvo si pripísal až tento víkend. Nebolo hocaké, nádielka 4:0 vzbudila na východe Slovenska rozruch. Pred dvoma rokmi sa oba celky stretli vo finále pohára VsFZ, po remíze 0:0 mala v rozstrele pevnejšie nervy Snina. Košickou remízou 0:0 začali Diňovci uplynulú sezónu, v jarnej predohrávke na jeseň (rovnako, ako teraz) doma prehrali 1:3. Súťažný ročník 2010/2011 začali vonku prehrou 0:2 a Lokomotíva cestovala pod Sninský kameň na záver jesene v úlohe lídra. Po prvýkrát prehrala.

Stále sú v hre

Pred týždňom Sninčania doma iba remizovali so Sp. Podhradím 0:0, pričom proti celku z 15. miesta dohrávali domáci od 55. minúty bez dvoch vylúčených hráčov. Prešiel týždeň a súperom bol líder, ktorého zdobila bilancia s jedinou prehrou. Po víkende má dve, tú druhú 0:4... „Proti Spišiakom sme hrali „mŕtvo“, dve vylúčenia nám ubrali mnoho síl a víťazný gól sme nestrelili. Celý týždeň sme boli bojovne naladení, víťazstvo „Loky“ by nás už úplne vyradilo z boja o špicu. Takto sme stále v hre. Bolo to v hlavách. Vysoko sme porazili lídra, naopak stratili sme štyri body so slabými Spišiakmi i Hrušovčanmi. Straty veľmi mrzia,“ konštatoval Marek Lukáč.

Sedemgólový harcovník

Sninským kanonierom jesene sa s ôsmimi gólmi stal Štefan Pčola. Dva presné zásahy si proti „Loky“ zapísal Marek Lukáč, čím výrazne napomohol k víťazstvu a uzavrel svoj jesenný gólový účet na sedmičke. „Teší ma, že sme lídrovi „nasypali“ štvorku, keď dovtedy inkasoval iba deväťkrát. Isto, tešia aj moje dva góly, prvý súpera nalomil, druhý stanovil výsledok. Som útočník, chcem čo najviac hrať, preto sú góly v silnej sninskej konkurencii dôležité. Hlavné, že je to všetko na prospech mužstva,“ dodal hrdina zápasu.