MICHALOVCE. Pohárový žreb prvého kola Slovenského pohára vytvoril zemplínske derby. Dnes o 17.00 hod. hostia prvoligové Michalovce druholigový Trebišov. Mimochodom, pohárová súťaž sa v tomto prípade vracia na miesto činu. Práve na štadióne MFK Zemplín vyvrcholil začiatkom mája finálovým súbojom medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava (6:0) jej predchádzajúci ročník.
Vyhrať a postúpiť!
Domáce Michalovce sú v úlohe favorita, ale budú sa musieť vyrovnať s nahusteným programom. V nedeľu odohrali súboj šiesteho kola prvej ligy v Petržalke, kde prehrali 1:3, nasledovala dlhá cesta domov, dnes má MFK Zemplín na programe pohárový súboj s Trebišovom a už v sobotu sa opäť doma predstaví v šlágri proti Trenčínu. „Je toho dosť, ale pohárový súboj chceme zvládnuť k postupovej spokojnosti. Jednak si chceme napraviť náladu po prehre v Petržalke, ale zároveň sa chceme dobre pripraviť na Trenčín. Chceme vyhrať a postúpiť,“ povedal kapitán MFK Zemplín Dušan Sninský, ktorý v nedeľu hral proti svojmu bývalému klubu, odkiaľ do Michaloviec prestúpil, ale dnes bude hrať tiež proti klubu, z ktorého reálne do MFK Zemplín prišiel. „Na rok 2008, ktorý som odohral v drese Slavoja, spomínam v dobrom. A to aj napriek tomu, že sa nám vtedy nepodarilo zachrániť v prvej lige. Teraz ma zaujímajú jedine Michalovce, preto pôjdu spomienky bokom,“ prezradil s troma gólmi najlepší strelec MFK Zemplín v prvej lige.
Príprava i bonus
Tréner Trebišova Stanislav Baran nepoprel, že pohárový súboj v Michalovciach je pre jeho tím prestížny, ale na druhej strane priznal, že táto súťaž nie je pre klub prioritná. „Máme za sebou náročný zápas v Lipanoch, kde sme remizovali 0:0, a takisto nás v sobotu doma čaká Stará Ľubovňa. Pohárový zápas je pre nás akýmsi spestrením, alebo skôr prípravou na majstrovskú súťaž. To, že budeme hrať na krásnom štadióne, je pre chlapcov bonusom navyše,“ povedal Stanislav Baran, ktorý dnes nebude môcť rátať so zranenými Petrovským a Bobíkom, ako aj so Štefanom Toporčákom, ktorý včera pochoval otca. „V mene celého klubu mu chcem vyjadriť úprimnú sústrasť,“ dodal tréner, ktorý s väčšou časťou mužstva nechýbal na pohrebe.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín