Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Stopercentné Strážske zbytočne hazardovalo

Domáci si vydýchli až po treťom góle Kročka v nadstavenom čase. Tréner Štafura spokojný so šesťbodovým štartom do súťaže.

STRÁŽSKE. Futbalisti Strážskeho zaznamenali stopercentný vstup do nového ročníka štvrtej ligy Juh. Po nedeľňajšom víťazstve nad Buzicou (2:1) si rovnako doma poradili v stredu aj s kráľovským Chlmcom (3:1). Už pohľad na súpisky vyvolával pred stretnutím paradoxy. V zostave hostí sa nečakane objavil bývalý stopér Sobraniec, Veľkých Revíšť a naposledy Stakčína Milan Gutič, ktorého príchod spečatili Chlmčania iba deň pred zápasom, ale zaujímavé je, že takmer celú letnú prípravu absolvoval práve v Strážskom... Na domácej strane sa predstavil stredopoliar Vladimír Kročko, ktorý celú minulú sezónu strávil práve v Kráľovskom Chlmci a prehru svojho bývalého klubu spečatil v 92. minúte pekným gólom.
Po prestávke poľavili
Strážske začalo aktívne, po dvoch góloch navrátilca z Humenného Karaffu získalo dvojgólový náskok a priebeh prvého polčasu naznačoval, že by sa mali domáci strachovať o víťazstvo. Lenže Strážske po prestávke poľavilo, hostia sa prebrali a po kontaktnom góle Kádara v 62. minúte viselo vyrovnanie na vlásku. Najbližšie bol k nemu v 69. minúte po sóle kanonier hostí Illéš, ale brankár Moroz ho vychytal. „Napriek víťazstvu nie som spokojný s výkonom. Predstavoval som si, že budeme hrať rýchlejšie a vo väčšom tempe. Kvalitu i hráčske možnosti na to máme. Získali sme dvojgólové vedenie, ale po prestávke sme nepochopiteľne poľavili. Súper sa chytil, znížil a hrýzol. Dá sa povedať, že až po treťom góle Kročka v nadstavenom čase sme si vydýchli,“ konštatoval tréner Strážskeho Jozef Štafura, ktorého nesmierne teší stopercentný vstup mužstva do súťaže.

V nedeľu s posledným

Najbližšie sa Strážske predstaví na ihrisku posledného tímu tabuľky. V nedeľu cestuje do Veľkého Folkmara, ktorý ešte nebodoval, no v dvoch doterajších súbojoch už stihol inkasovať 10 gólov... „Verím, že moje mužstvo má na viac a začne byť konečne úspešné aj vonku. To platí aj o nedeľňajšom stretnutí,“ dodal.