Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Humenská kanonáda sa skončila na osmičke

Gólový apetít mali harcovníci Lukáš Gabák so štyrmi a Patrik Mycio s dvoma gólmi.

Lukáš Gabák. Pod debakel Hlinného sa výrazne podpísal.Lukáš Gabák. Pod debakel Hlinného sa výrazne podpísal. (Zdroj: balu)

HUMENNÉ. Streda patrila opäť aj futbalu, konkrétne boli na programe aj dohrávky 22. kola, ktoré sa kvôli dažďu v riadnom termíne nekonalo. FK Humenné privítal na svojom trávniku Hlinné. Tabuľka postavila do úlohy favorica domáceho nováčika. Veď štvrtý hostil posledného.

Gabákov zápas

Možno povedať, že stretnutie mal v rukách celý čas Lukáš Gabák. Harcovník v humenských radoch si najskôr pripísal dve asistencie, v oboch prípadoch na Mycia, potom nastrelil brvno, jeho dorážku brankár odvrátil z čiary a v 35. minúte začal svoj gólostroj. Následne založil akciu pri štvrtom humenskom góle a čistým druhopolčasovým hetrikom stanovil napokon osmičkové víťazstvo. "Naposledy sme prehrali v Radvani, kde sa nám nevydaril druhý polčas, tak sme si povedali, že prehru 0:4 musíme odčiniť. Stalo sa, i keď sme mali oklieštenú zostavu, hralo sa prakticky na jednu bránu," konštatoval Lukáš Gabák.

Strelecký rekord

Väčšinu svojej futbalovej kariéry hral v strede obrany, veľa gólov tak nestrieľal. Štyri v sieti súpera tak potešili. "Určite. Je to pre mňa rekord, doteraz som mal dvojgólové maximum. Nastúpil som v útoku, odkiaľ sa góly strieľajú ľahšie, ako z obrany," mienil harcovník FK Humenné, ktorý však vie, že po hodoch býva aj bolenie brucha. "Vysoké víťazstvo teší, no my sme pri zemi. Cieľom je skončiť v tabuľke tretí, takže naplno musíme bodovať aj teraz doma s Vechcom," dodal Lukáš Gabák.