Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Na Zemplíne hrozí Ondava, pomáha aj armáda

Povodeň v okresoch Zemplína zasiahla množstvo obcí a miest. Zlá je situácia v Trebišovskom okrese, kde sa boja aj vyliatia Ondavy. V okresoch Medzilaborce a Humenné zrušili popoludní mimoriadnu situáciu.

Armáda pomáha pri vrecovaní hrádze na Ondave.Armáda pomáha pri vrecovaní hrádze na Ondave. (Zdroj: Lýdia Vereščaková)

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.TREBIŠOVSKÝ OKRES. Ešte dnes dopoludnia bola najhoršia situácia priamo v Trebišove. Zaplavilo tu dve časti mesta - Sídlisko Sever, kde zostali pod vodou Pribinova a Drahňovská ulica. Rovnaká situácia bola na opačnej strane mesta, na Sídlisku Juh. Ulicu SNP na asi 600-metrovom úseku od Družstevnej po Nemocničnú ulicu museli uzavrieť.

Zaplavilo domy, garáže, záhrady aj pivnice

Fehérovci bývajú v trebišovskej mestskej časti Juh už viac ako 40 rokov. Záplavy takéhoto rozsahu si nepamätajú: "Začalo to v nedeľu podvečer. Voda sa valila zhora z dažďa aj od polí, kde ju kanály nestíhali odvádzať. Čerpali sme ju vedrami až do rána do druhej, ale bolo to márne. Vody stále pribúdalo," vysvetlila Jana Fehérová. Zaplavilo jej dvor, záhradu aj pivnice.

Rovnaké šoky zažívali obyvatelia asi 100 rodinných domov na tejto ulici. Obrovská "mláka", ktorou sa dalo prebrodiť len v čižmách po kolená, siahala až po bytovky na Sídlisku Juh. Včera dopoludnia sa tadiaľto dalo dostať len terénnym autom, traktorom alebo na bicykli.

Ľudia zo Zemplínskeho Hradišťa z hrôzou hľadia na stúpajúcu Ondavu - pred 6 rokmi sa na opačnej strane rieky pretrhla hrádza a ohrozovala dediny v Michalovskom okrese. Foto: Lýdia Vereščaková.

Tunajší obyvatelia tušia, prečo ich táto katastrofa postihla. "Všetko nám tlačí od polí, kde sú tri melioračné kanály, ale nikto sa o ne nestará. Tak ich zanieslo. Všetku vodu zákonite tlačí k nám," poznamenal Július Selecký, ktorému zaplavilo pivnice aj garáž: "Žijeme tu od roku 1961, ale také čosi sme ešte nezažili."

Ľudí mrzí, že mesto zareagovalo dosť neskoro: "Ľudia s pieskom na zavrecovanie prišli až dnes dopoludnia, pritom sa to tu začalo už v nedeľu večer."

Traktory s pieskom a vrecami prechádzali po vode, do záchranných prác sa okrem obyvateľov zapojili aj aktivační pracovníci a 20 vojakov z trebišovských kasární.

Fotografie zo zaplaveného Trebišova nájdete tu.

Voda ich odrezala od sveta

Odrezaní od sveta zostali staručkí manželia Molnárovci, ktorí Na ulici SNP žijú od roku 1968: "Toto nepamätáme. Hrôza. V záhrade máme bazén, v pivniciach vodu. Zásoby nám doniesli len deti na terénnom aute, lebo z dvora sa nedá vyjsť," kričal od vchodu 84-ročný Ján Molnár.

Výhody bicykla sú pri povodni zvlášť oceniteľné. Foto: Lýdia Vereščaková

Jeho 79-ročná manželka Mária zo slzami v očiach vymetala vodu od schodov: "Mám po úrode."

Na autá s vysokým podvozkom sa musela spoľahnúť aj ženská časť rodiny Ferčákovcov. Ich dom zaplavilo až po vchod. To, kde sa končí prístupová cesta a kde sa začína ich dvor, naznačovali len vytŕčajúce kríky a plot. "Dnes som ani nešla do školy," zakričala z okna dcéra Anna Mária, ktorá zostala doma s mamou aj babkou. Ženy povedali, že v pivniciach majú ľudia vody po prsia. Podobná situácia bola na Sídlisku Sever.

Povodne paralyzovali aj kamiónovú dopravu

Prístupovú cestu od Družstevnej ulice kvôli povodni uzavreli, vstup strážili mestskí policajti. Voda zaliala aj ulice pri trebišovských kasárňach na Ulici kpt. Nálepku. Cestu do a z mesta museli uzavrieť. Nedalo sa doň dostať od hlavnej trasy od kasární, resp. Vagónky ani z mesta spod nadjazdu.

Štátna polícia musela riadiť premávku. Okolo obeda tu stála asi polkilometrová kolóna kamiónov, ktoré sa presne cez túto časť mesta napájajú na hlavnú trasu na maďarskú hranicu. Tentoraz im skratka nevyšla. Desiatky kamiónov museli pod nadjazdom urobiť otočku späť, polícia ich podľa všetkého presmerovala na Hriadky a Sečovce.

Odstavené kolóny kamiónov čakali márne. Foto: Lýdia Vereščaková.

Hranicu s Maďarskom uzavreli

Poplach mali aj v Slovenskom Novom Meste. Od Maďarska obec delí hraničná rieka Roňava. Tá hrozila už predtým Michaľanom. "Keby len rieka stúpala. Navyše prší a nám do dediny steká aj všetka voda z tokajských kopcov. Bodrog to nestíha pojať, preto nám voda stojí v najnižšie položených častiach dediny pri futbalovom ihrisku a na Školskej ulici. Pod vodou máme asi 30 domov, v dvoch voda stúpla až po podlahy v bytoch," povedal starosta obce Ján Kalinič.

Odhadol, že im zaplavilo asi štvrtinu dediny. Situáciu zvládali vrecovaním, výkonnými čerpadlami a manuálne: "Ak neprestane pršať, všetka doterajšia lopota bola zbytočná." Dodal, že uzavrieť už museli aj peší priechod do Maďarska, ktorý vedie po moste cez Roňavu: "Všetko je pod vodou. Aj v Sátoraljaújhelyi za mostom majú zaplavenú celú štvrť s domami."

Na Ondave nasadili vojsko

Popoludní sa situácia v mestách a obciach začínala stabilizovať, lebo prestalo pršať. Hroziť však začala rieka Ondava, ktorá stále stúpala. Za 24 hodín od nedeľného do včerajšieho obeda stúpla asi o 4 metre.

Pri čerpacej stanici pri Zemplínskom Hradišti sa začali zhromažďovať ľudia. S hrôzou hľadeli na vzdúvajúcu sa rieku, ktorú od dosiahnutia vrcholu hrádze delilo len 40-50 centimetrov. "Tŕpneme, aby sa nezopakoval rok 2004, keď na opačnej strane od Markoviec Ondava pretrhla hrádzu. Zatiaľ to nevyzerá dobre," podotkol starší pán.

Šéf trebišovského krízového štábu Róbert Puci potvrdil, že sa obávajú presne toho istého: "Voda stále stúpa, prichádza do rieky z prítokov na severe a z Domaše, ktorá je už tiež plná. Preto sme nasadili vojsko, aby sa nepreliala cez hrádzu. Je tu 40 vojakov z trebišovských kasární, ktorí spevňujú najnižšie položené miesta vrecovaním. Podobné kroky robia kolegovia na opačnej strane Ondavy, kde je už Michalovský okres, záchranné práce tam robí 60 vojakov z michalovských kasární." Odhadnúť ďalší vývoj nedokázal: "Prvé hodiny nám Ondava stúpala asi 6 centimetrov za hodinu, teraz stúpanie zrýchlilo na asi 10 za hodinu. Na niektorých miestach už chýba len pár centimetrov. Zostáva veriť, že hrádze vydržia a voda začne konečne klesať. Zatiaľ to tak však nevyzerá."

V Sečovciach z prijímania priamo do vody

V Sečovciach sa situácia podľa primátorky mesta Moniky Bérešovej (nez.) počas dneška upravila. Ešte v nedeľu sa do ani z mesta nedalo dostať na štyroch úsekoch - z Plechotickej na Plechotice, z Partizánskej na Nový Ruskov, z Kochanoviec na Hriadky a z Albinovskej ulice na Dvorianky a Bačkov.

Poriadne šoky zažívali rodiny detí, ktoré mali v nedeľu prvé sväté prijímanie. Kým boli v kostole, vonku sa lialo nielen z neba, ale aj do ich dvorov. Napríklad na Plechotickej, kde žije päť prvoprijímajúcich detí, šli zo slávnostnej hostiny rovno na brigádu s vrecovaním dvorov a čerpaním vody.

Ondava pri Horovciach naháňa strach. Rieka prudko stúpa, hrozí vyliatím, alebo pretrhnutím hrádze. Foto: Milan Potocký

V Žipove sa spamätávajú

V Nižnom Žipove dnes začali pomaly bilancovať víkendovú povodeň. Tá zaplavila asi tridsiatku domov.

"Situácia sa na mnohých miestach javila ako katastrofálna a v niektorých domoch bola v izbách aj meter vysoká vodná hladina. Niektorých obyvateľov vyvážali pomocou nafukovacieho člna či koryta," informoval dnes starosta Ján Garbár.

Evakuovaných Nižnožipovčanov umiestnili najprv v kultúrnom dome, neskôr si po nich prišli príbuzní. Aj keď voda od polnoci klesla o 20-30 centimetrov, hasiči zatiaľ nemôžu zasahovať, pretože ju niet kam prečerpávať. Prístupná nebola ešte dopoludnia Rybničná a Chlmecká ulica. Vyčistiť bude potrebne aj miestne studne. Podobné záplavy v obci zaznamenali pred 50 rokmi.

Najviac vybrežil v Nižnom Žipove miestny potok Chlmec, ktorý tvorí sútok so Žipovským potokom a "prepadom" z miestneho rybníka. "Po takom silnom daždi to jednoducho muselo prísť," dodal starosta.

Situácia v zaplavenej obci Nižný Žipov v Trebišovskom okrese. Foto: TASR/František Iván

V hornom Zemplíne udrela voda v noci

Od nedele platil pre celý okres Medzilaborce 3. stupeň povodňovej aktivity. Rovnaká výstraha bola v platnosti od včera rána aj pre okres Humenné. Vyhlásené povodňové stupne súvisia so zvýšenou hladinou viacerých obecných potokov, ako aj riek Laborec, Cirocha, Výrava a Ondavka.

V Ohradzanoch zaplavilo 12 domov

Rozvodnená riečka Ondavka dosiahla v nedeľu o šiestej večer druhý stupeň povodňovej aktivity (SPA), o štvrť na deväť tretí.

"Ondavka sa vybrežila, zaliala 12 rodinných domov, aj 600-metrový úsek štátnej cesty do Baškoviec," spomenula si na dramatické chvíle starostka Valéria Melníková (HZDS). "Až do tretej rána sme zachraňovali ľudí z domov. Najhoršie na tom je, tak ako pri každých záplavách, rodina Kačmárovcov. Dom majú položený nižšie, voda im okrem pivnice a kotolne zalieva aj obytné priestory. Podobne je to tak aj v ďalších dvoch-troch domoch, kde má Ondavka nízko brehovú čiaru."

V priebehu dneška sa situácia postupne upokojila. "Popoludní okolo druhej už mohli hasiči odčerpávať vodu," dodala starostka s tým, že vietor rozfúkaval aj ťažké mračná nad Ohradzianskou dolinou.

Hasiči: K dobytku sme sa dostali na člne

Petrovi Tričákovi, riaditeľovi humenských hasičov, po náročnej službe utkvelo v pamäti, ako jeho muži včera o siedmej ráno zasahovali na farme v Koškovciach: "Museli sa dnu dostať na člne a v maštali odviazať hovädzí dobytok, aby mohol vyjsť na suché miesto."

Počas celej noci a dneška boli hasiči v teréne nepretržite spolu so Záchrannou brigádou z Humenného a prešovskými kolegami.

"Vážna situácia bola v obci Pichné v okrese Snina, lebo tam voda strhla časť mosta. V okrese Humenné zaliala most v Kochanovciach, aj Lackovský most. Od sveta odrezala obyvateľov v jednej časti obce Sukov v okrese Medzilaborce a poškodila cestu v Medzilaborciach - v časti Vydraň," zrátal jedným dychom.

Nová hrádza ochránila ľuďom majetky

Dedinou, ktorú si Laborec doslova "vytrénoval", sú Koškovce. Obec však už má, deväť rokov po ničivých záplavách, novú hrádzu vo východnej časti. Tá nával vody zvládla, ale niekoľko metrov nižšie, pri meradle vody neďaleko benzínovej stanice sa Laborec vylial do poľa pri poľnohospodárskej farme, dozvedeli sme sa od starostky Anny Ihnatcovej (nez.). Odhadla, že najkrušnejšie chvíle zažili nad ránom o pol tretej. Potom voda postupne klesala až do rána a dopoludnia sa situácia stabilizovala. "Našťastie sa voda nedostala ľuďom na pozemky a do domov," dodala.

Hasiči zasahovali aj v obciach Udavské, Myslina, Koškovce, Pakostov a Krásny Brod, okrem odčerpávania vody odstránili aj viacero stromov, ktoré sa vyvrátili medzi Humenným a Medzilaborcami.

Hru nervov okúsili aj Kochanovčania. Starosta Miroslav Porochnavý (KDS) uviedol, že Laborec bol tesne pod mostom vedúcim k futbalovému ihrisku. To voda neskôr úplne zaplavila. "Najviac sa obávame veľkých kmeňov, ktoré sa môžu pod mostom vzpriečiť," povedal aj za 50 ľudí, ktorí situáciu sledovali pre železničnej stanici.

V Pčolinom voda strhla dve lávky pre chodcov. Obec je však známa aj množstvom rôznych iných mostíkov. Prejsť na druhú stranu preto pre ľudí nebol problém. Ten však nastal v noci z nedele na dnes v Čabinách v okrese Medzilaborce, kde dvaja ľudia z domov odmietli evakuáciu.

Situácia sa dnes s pribúdajúcimi hodinami zlepšovala, oblačnosť sa postupne pretrhávala. Krízový štáb obvodnej povodňovej komisie o tretej poobede v okresoch Medzilaborce a Humenné mimoriadnu situáciu zrušil.

Ráno bol Laborec v Humennom hrozivý. Našťastie, kulminoval už predpoludním a začal pomaly klesať. Foto: Anna Kornajová

Aktuálna povodňová situácia na východe. Čítajte tu.

V Sobraniciach zaplavila voda domy a záhrady

Hasiči boli v nedeľu a včera v teréne aj v Michalovskom a Sobranskom okrese. Vedúci prevádzkovo-technického oddelenia Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach Albert Bánovský vysvetlil, že museli odčerpávať vodu z pivníc, záhrad a dvorov vo Veľkých Kapušanoch a v Sobranciach v časti Komárovce a na Mierovej ulici.

Jednu rodinu z mestskej časti Krivošťany v Strážskom museli v nedeľu po polnoci evakuovať. Ich dom ohrozovala zvýšená hladina Laborca. Voda zaplavila pivnice a dvory aj v obciach Pavlovce nad Uhom, Vrbnica a Vinné. Problémy narobila aj v obciach pozdĺž rieky Ondava. Voda zaplavila pivnice aj v Tušickej Novej Vsi, Horovciach a Parchovanoch.

Voda v poslednej chvíli ustúpila

Pre stúpajúcu hladinu potoka Okna bol v nedeľu v Sobranciach vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity. Sobranský potok zaplavil v nedeľu podvečer niekoľko domov v mestskej časti Komárovce. "Všetko bolo zaliate vodou. Dobre, že v pondelok nadránom začala voda upadať," povedal 72-ročný Tomáš Kráľ.

Ľudovít Kuruc zo Sobraniec zrejme prišiel o úrodu. Foto: Milan Potocký

Vodu zo zaplavených pivníc odčerpávali hasiči pomocou ponorných a plávajúcich čerpadiel. Povodeň zaplavila aj dvor, záhradu a pivnice Ľudovíta Kuruca zo Sobraniec. "Je toho na nás už strašne veľa. Neprešiel ani rok a už nás tretíkrát zaplavilo. Prišli sme o celú úrodu. Je fuč," skonštatoval Ľudovít Kuruc.

Záchranár Albert Bánovský upresnil, že okrem povodní mali aj štyri výjazdy k popadaným stromom. Jeden blokoval cestu pri výjazde zo Strážskeho do Vranova nad Topľou.

Povodne ovplyvnili železničnú dopravu

Od piatka poobedia je stále nezjazdný úsek železničnej trate Výhybňa Slivník - Výhybňa Čelovce. Ukončenie výluky správca infraštruktúry dosiaľ nestanovil. Všetky vlaky v úseku Košice - Trebišov a späť jazdia odklonom cez železničnú stanicu Michaľany s meškaním 30 až 40 minút. V úseku Trebišov - Čelovce - Kuzmice a späť sú všetky vlaky nahradené autobusmi.

Medzi železničnými stanicami Slovenské Nové Mesto - Michaľany je zaplavená 1. a 2. traťová koľaj až po koľajnicové pásy. Všetky vlaky tu jazdia maximálne rýchlosťou 30 kilometrov za hodinu, ZSSK predpokladá meškanie od 10 do 50 minút. V nedeľu o 8:00 v úseku Michaľany - Úpor zaplavila traťovú koľaj voda stekajúca zo svahu. Všetky vlaky až do odvolania jazdia v tomto úseku rýchlosťou maximálne 10 kilometrov za hodinu a budú meškať.

Ondava plná až po samý okraj. Dnes sa stala najväčšou povodňovou hrozbou v regióne. Foto: Lýdia Vereščaková

Vodomerný panel v Ondave takmer nevidno. Foto: Lýdia Vereščaková

S vrecovaním hrádze Ondavy pomáhala armáda. Foto: Lýdia Vereščaková

Zaliate polia medzi Hriadkami a Horovcami. Foto: Lýdia Vereščaková

Takto to vyzeralo na cestách v Sobranciach. Foto: Milan Potocký

Situácia dnes nadránom na Laborci v Humennom. Foto z hrádze, z Valaškovského mosta, z mosta pri Hypernove.

Foto: Anna Kornajová

V Trebišove sa snažia odsávať množstvá vody z dvorov a pivníc domov. Foto: TASR/František Iván

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 2. Chcete vedieť, kto fotí influencerky, celebrity a hviezdy?
 3. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 4. Študuj, čo ťa baví na Trenčianskej univerzite!
 5. BLoKK v Bratislave je pred dokončením, ponúka posledné apartmány
 6. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 7. Spoznajte protizápalové účinky Kypriny úzkolistej spod Tatier
 8. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 9. Zaujímavé štúdium, skvelá práca aj plat. Vieš, kam ísť
 10. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 1. Compliance – kto by mal byť zodpovedný?
 2. Tabaková mládež. Čo s ňou?
 3. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 5. Spoznajte protizápalové účinky Kypriny úzkolistej spod Tatier
 6. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch
 7. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 8. Magnetickej rezonancie sa nemusia obávať ani klaustrofobici
 9. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 10. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 29 450
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 14 989
 3. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 758
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 7 162
 5. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 080
 6. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 3 143
 7. Karnozín – účinná látka s obrovským potenciálom 3 067
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 700
 9. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 1 977
 10. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne 1 810

Blogy SME

 1. Elena Antalová: Zvíťazíme jedine s Pátrovičom
 2. Martin Greguš: Búranie Istropolisu na pokračovanie...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí...
 3. Barbora Kujundžić: Na aké veci si treba dávať pri malých deťoch pozor
 4. Marcel Horacek: Živoj je fajn - časť druhá
 5. Matej Vagač: Stromy na Dunajskom nábreží sú nateraz zachránené
 6. Juraj Švarc: Vyhlásil som lockdown…ale mediálny!
 7. Ondrej Škvarenina: Ako manipulovať štatistiky o Covid-19
 8. Marek Mačuha: Roznášajú covid deti ?
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 10 727
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 425
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 731
 4. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 273
 5. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 922
 6. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 4 751
 7. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 4 287
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 4 177
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Cestujúci z južnej Afriky čakajú na letisku na výsledok testu na prítomnosť koronavírusu.

PCR testy nemusia variant zachytiť.


9 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Variant objavili v Juhoafrickej republike.


a 2 ďalší 7 h

Blogy SME

 1. Elena Antalová: Zvíťazíme jedine s Pátrovičom
 2. Martin Greguš: Búranie Istropolisu na pokračovanie...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí...
 3. Barbora Kujundžić: Na aké veci si treba dávať pri malých deťoch pozor
 4. Marcel Horacek: Živoj je fajn - časť druhá
 5. Matej Vagač: Stromy na Dunajskom nábreží sú nateraz zachránené
 6. Juraj Švarc: Vyhlásil som lockdown…ale mediálny!
 7. Ondrej Škvarenina: Ako manipulovať štatistiky o Covid-19
 8. Marek Mačuha: Roznášajú covid deti ?
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 10 727
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 425
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 731
 4. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 273
 5. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 922
 6. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 4 751
 7. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 4 287
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 4 177
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu