Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Juniori Chemesu bronzoví

„Podľa našej predvedenej hry je bronzový výsledok adekvátny. Ak by sme prekročili svoj tieň, siahli by sme na striebro,“ konštatoval tréner Richard Vlkolinský.

HUMENNÉ. Počas uplynulého víkendu sa v meste pod hradom Matúša Čáka konali majstrovstvá Slovenska vo volejbale juniorov. Domáci, ako najväčší favorit finálového turnaja nestratili ani set, druhá bola Nitra, na bronzovom stupni volejbalisti VK Chemes Humenné. Boli tak najúspešnejším východniarskym celkom a do tohtosezónnej zbierky pridali k seniorskému zlatu aj juniorský bronz.

Hra zodpovedá výsledkom

V piatok chemesáci oba zápasy prehrali, v sobotu zohrali dva úspešné východniarske tajbrejky a nedeľa pre nich znamenala víťaznú bronzovú bodku. „Hladká prehra s Trenčínom bola jednoznačná, domáci boli jasným favoritom finále a svoju suverenitu potvrdili tým, že nestratili ani jediný set. Kľúčový zápas pre naše úspešné účinkovanie bol s Nitrou. Nezvládli sme tretí a štvrtý set, čo znamenalo prehru a možnosť maximálne zisku bronzu. Východniarske derby boli napäté a naše víťazstvá tvrdo vybojované. V oboch zápasoch sme totiž prehrávali na sety 1:2. Som rád, že chlapci sa zomkli a potvrdili svoju najlepšiu pozíciu medzi východniarmi. Zápas so Žilinou bol náročný najmä psychicky, pretože súperi zo západnej skupiny boli tohto roku veľmi silní. Zápas sme vyhrali, získali bronz, čo je adekvátne tomu, aké výkony sme predvádzali. Trpeli sme najmä na smečiarskych postoch, kde sa vystriedala celá štvorica,“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Richard Vlkolinský, ktorý si ako tréner po titule mužov pripísal aj juniorský bronz.

Výsledkový servis

Finálový turnaj sa hral za účasti troch východniarov a troch celkov zo západu Slovenska systémom každý s každým. Výsledky: Nitra - Prešov 3:1, Žilina - Stará Ľubovňa 0:3, Trenčín - Humenné 3:0 (14, 21, 21), Stará Ľubovňa - Prešov 3:2, Humenné - Nitra 1:3 (-19, 25, -15, -14), Žilina - Trenčín 0:3, Prešov - Humenné 2:3 (19, -13, 21, -23, -5), Trenčín - St. Ľubovňa 3:0, Nitra - Žilina 3:2, St. Ľubovňa - Humenné 2:3 (-19, 22, 21, -22, -12), Žilina - Prešov 3:2, Trenčín - Nitra 3:0, Nitra - St. Ľubovňa 3:1, Prešov - Trenčín 0:3, Humenné - Žilina 3:1 (23, 20, -23, 18).

Poradie: 1. Trenčín, 2. Nitra, 3. VK Chemes Humenné, 4. St. Ľubovňa, 5. Žilina, 6. Prešov.
O zisk bronzovej medaily sa zaslúžili títo chemesáci: J. Hriňák, Biľ, Kasperkevič, Leškanič, Mačička, Hirjak, Tkáč, Vaňko, Bališin, Bočkay, Hakoš - libero Kuruc. Tréner: Richard Vlkolinský.