Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Zopakuje opäť Šaľa tri posledné infarktové závery v Michalovciach?

Posledné tri domáce súboje medzi Iuventou a Duslom sa rozhodovali v záverečných sekundách. Hrozí to isté aj počas najbližšieho víkendu?

MICHALOVCE. V súvislosti s víkendovými odvetami semifinále národného play-off medzi Michalovcami a Šaľou, ktoré sú na programe v sobotu o 18.00 hod. a v nedeľu o 11.00 hod., je zaujímavé, že tri posledné vzájomné súboje na michalovskej palubovke boli hektické do posledných sekúnd. Dvakrát sa skončili remízou a raz sa z víťazstva tešili Michalovce. Ako to bude teraz?

Dráma číslo 1

Ôsmeho marca 2008 išlo v zápase 19. kola základnej časti o prvenstvo vo WHIL. Ak chcela Iuventa triumfovať v slovensko-českej súťaži, musela nad Duslom doma zvíťaziť. V prvom vzájomnom stretnutí prehrali Zemplínčanky v Šali 28:34 a remíza či prehra v odvete by znamenali iba celkové druhé miesto, a v semifinále play-off ambiciózne ŠKP Bratislava. Chlieb sa lámal v poslednej minúte, keď sa najprv Šalatovej 52 sekúnd pred koncom podarilo z pokutového hodu vyrovnať, a následne brankárka Dusla Fabiánová chytila strelu Tobiášovej a štyri sekundy pred klaksónom aj Kalaninovej náskok z bránkoviska. Michalovce napokon so Šaľou remizovali 28:28 (15:15), čo sa však rovnalo prehre. Iuventa neskôr v semifinále play-off výrazne oslabená s ŠKP Bratislava vypadla a zdecimovaný káder potom v súboji o tretie miesto šokujúco nestačil ani na Trenčín, ktorému v sérii podľahol 2:3 na zápasy. Tento zápas so Šaľou je však zároveň označovaný za posledný z veľkej éry Iuventy - a to nielen zložením kádra, ale aj herným prejavom. Po ňom to už išlo dole vodou...
Michalovce - Šaľa 28:28 (15:15)
Rozhodcovia: Brunovský a Čanda, 7 m hody: 4/3 - 8/7, vylúčené: 3 - 2, 1 100 divákov.

Dráma číslo 2

Dvadsiateho prvého marca minulého roku hrali títo súperi opäť zápas 19. kola. Bola to súčasne domáca trénerská premiéra Romana Lamača a Iuventa potrebovala pre udržanie nádeje na víťazstvo v základnej časti nad krívajúcou Šaľou zvíťaziť. Mala to byť jednohubka, veď Duslu chýbali tri úderné spojky Popluhárová, Szarková a Čamajová. Lenže Šaľa dirigovaná Martanovičovou, ktorej na spojke sekundovala krídelníčka Bérešová, hrýzla až do samého záveru. Pol minúty pred koncom Šalianky za stavu 27:27 prišli o loptu, čo využila šesť sekúnd pred koncom Tobiášová na strelenie víťazného gólu a zisk vydretého víťazstva pre domáce.
Michalovce - Šaľa 28:27 (13:14)
Pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Daňo a Sabol, 850 divákov.

Dráma číslo 3

Dvadsiateho ôsmeho októbra 2009 mala Iuventa pred domácim zápasom so Šaľou na konte tri prehry za sebou, z toho jednu štyri dni predtým na palubovke Písku... V tomto súboji sa prvýkrát od svojho odchodu na michalovskej pôde predstavila v drese Šale kanonierka Tóthová, ktorá spolu s ďalšou strelkyňou Dubajovou domáce doslova deptali. Zdalo sa, že Šaľa má vykročené k pohodlnému víťazstvu. Lenže stal sa opak! Keď v 53. minúte dala Šalianka Dubajová na 25:30, vyžiadal si tréner Michaloviec Lamač oddychový čas. Duslo viedlo ešte aj v 55. minúte rozdielom piatich gólov (26:31), ale domáce strhujúcim finišom dokázali o dve minúty znížiť na 31:32. Ešte aj 90 sekúnd prehrávala Iuventa o dva góly (31:33), ale po kontaktnom góle Hricíkovej (32:33) dráma dospela do zúfalého útoku, ktorý pivotka Škľaruková 11 sekúnd pred záverom premenila vo vyrovnávajúci gól na 33:33!
Michalovce - Šaľa 33:33 (14:17)
Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 1 200 divákov.